Video
délka: 02:29.40

Trailer k snímku Predátor: Evoluce 20th Century Fox

Nalijme si čistého vína, Predátor: Evoluce je ultimátní kravina. U filmu se lze bavit, ale pouze, když vypnete mozkové buňky. Upřímně, tenhle snímek není zase taková tragédie a zasmějete se u něj v pohodě, když nebudete mít velká očekávání. Kritika filmu je podle mě přehnaná. Ostatně, celá série je o tom, jak dredatý mimozemšťan loví lidi. To není zrovna Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Schindlerův seznam.

Predátor: Evoluce je čtvrtým díle známé série (šestým, pokud počítáte crossovery AVP, na který tento film také odkazuje). Pokud jste ho ještě neviděli, tak se na něj podívejte, protože dále následují spoilery. Snímek končí představením silné proti-predátoří zbraně. Jde o brnění Predator Killer, které jakoby vypadlo z Iron Mana. Aby taky ne, když režisér (a scénárista Predátora jedničky) Shane Black natočil třetí díl komiksové série o Tonym Starkovi.

A tento konec naštval mnohé, protože je upřímně úplně dementní. Jak ale filmaři odhalili, v záloze měli dva alternativní konce. Jeden z nich počítal s návratem Arnolda Schwarzeneggera (71) v roli majora Alana „Dutche“ Schaefera, který je známý z jedničky. Ten měl připravovat komando anti-predátořích vojáků. Jenže na tuto blbost Arnold nekývl. Ve filmu chtěl mít větší roli a se Shanem, který hrál v jedničce první oběť Predátora Ricka Hawkinse, se nedomluvil.

K natočení tohoto konce tak nikdy nedošlo. Jenže jiný alternativní konec natočen byl. A ten pojednává o tom, teď se podržte, že proti-predátoří zbraní je Ellen Ripleyová, nejznámější bijec vetřelců v galaxii. Nejdříve se měla objevit z podu s facehuggerem na obličeji, jak přiznal tvůrce speciálních efektů Yuri Everson na svém Instagramu. Nakonec však facehuggera, který klade vetřelce do lidí, nahradila dýchací maska společnosti Wayland-Yutani.

Ripleyovou nehrála stará (no fuj) známá Sigourney Weaver (69), ale kaskadérka Breanna Watkins. Vzhledem k tomu, že měla na obličeji robotího facehuggera, či co to bylo, nešlo ji poznat. A to byl záměr. Ale na uniformě měla napsané jméno Ripley, takže se to počítá, že? Tenhle konec, který byl vysvětlen cestováním v čase, je větší hovadina, než brnění, které se probojovalo do finální verze filmu. Nicméně jako bizarnost je to legrace. Popkultura na Blesk.cz se s vámi letos loučí. Příští rok budeme zpět.

Fotogalerie
12 fotografií