Captain Marvel aka Carol Danvers ztvární sličná Brie Larson (29). Děj filmu se odehrává v 90. letech, takže spousta známých postav jako Nick Fury (Samuel L. Jackson, 69) a agent Phil Coulson (Clark Gregg, 56) prošla digitálním omlazením.

Příběh se točí kolem pilotky Letectva Spojených států amerických, která málem zahyne při výkonu služby, ale je zachráněna mimozemskou rasou Kree, která spojí její lidské DNA se svým vlastním. Danvers tak získá nevídané schopnosti, ale zároveň trpí ztrátou paměti.

Vzpomínky se jí začnou vracet po návratu na Zemi, kterou však začne ohrožovat nepřátelská mimozemská rasa Skrull. Jedině Captain Marvel společně s týmem Starforce může zabránit nejhoršímu. Druhý trailer ukázal podstatně více akce, násilí na důchodcích a CGI efektů.

Snímek bude mít českou premiéru 7. března 2019 a půjde o předposlední kousek ze třetí fáze rozšířeného komiksového vesmíru Marvel Cinematic Universe (MCU). Posledním filmem této fáze bude dosud nepojmenovaný čtvrtý díl Avengers, který do kin dorazí 25. dubna příštího roku. I v něm se objeví Captain Marvel.

Fotogalerie
60 fotografií