Ples v Opeře je za dveřmi a tak je v butiku známé návrhářky Beaty Rajské rušno.

„Mám pocit, že letošní ples je nějaký větší, protože na něj mám opravdu hodně zakázek,“ prozrazuje návrhářka.

Jednou z celebrit, které na tuto událost obleče, je Miss Jitka Válková. Právě přezkoušela tři rozdílné róby, jednu stříbrnou ve stylu padesátých let, rozevláté šaty v antickém stylu a klasické černé šaty.

Video
délka: 03:54.76

Jak připravuje Beata Rajská šaty na Ples v Opeře Jan Jedlička, hudba: Kevin MacLeod

V čem vyrazí na ples

Které z nich Jitka obleče? „Musím se přiznat, že ani jedny, chci, aby mé šaty zůstaly do poslední chvíle překvapením. Ale z těchto bych si vybrala ty ve stylu 50. let,“ nastínila. Výběr šatů, které bude na plese prezentovat, prý nechala zcela na Beatě.

Ani sama návrhářka ovšem neprozradila, v jakém modelu vyrazí, protože šaty bude vybírat na poslední chvíli. „Musím počkat, jaký z mých návrhů oblečou mé klientky a vybrat si takové, aby byly odlišné,“ vysvětluje.

„Kdyby některá měla červené, tak přestože tu barvu miluji, v červených nepůjdu. Zásadně na jednu akci volím různé styly a materiály, aby se ženy nepotkávaly v podobných šatech.

Jak šaty na ples vznikají?

Pokud byste chtěla zazářit na plese v róbě této značky, nejjednodušší je vybrat si už z hotových v butiku. Ušít vám je návrhářka rozhodně nestihne.

„Potřebuji, aby mi zákaznice přišla minimálně dva měsíce předem. Dohodneme se na stylu a materiálu, pak se šaty nastřihnou, nastehují a je první zkouška.

Po ní se rozpářou, znovu sešijí a po druhé zkoušce dostanou definitivní tvar. Čas se ale prodlužuje třeba našíváním korálků a jiných aplikací,“ přibližuje proces vzniku plesových šatů Beata Rajská.

Jitka Válková v šatech na Ples v Opeře návrhářky Beaty Rajské:

Fotogalerie
15 fotografií