Zda byl Muk z hokejového zlata v takové euforii, že prášky zapil velkým množstvím alkoholu nevědomky, nebo tak učinil úmyslně, není zatím jisté. Všechno objasní až vyšetřování. Mukovi nejbližší ale podezření, že by se jednalo o sebevraždu v důsledku zpěvákovy diagnózy manidepresivní psychózy, od počátku vyvracejí.

Největší trauma teď prožívá ovšem Mukova žena Eva. Byla to právě ona, kdo Petra našel v obýváku mrtvého. Nejdřív si myslela, že spí. Pak zjistila, že nedýchá, a okamžitě zavolala záchranku.

„Troufám si říct, že se se mnou ze všech přátel stýkal asi nejvíc a nic v poslední době nenasvědčovalo, že by se jeho stav nějak zhoršil. Ještě v sobotu si u mě byl pro lístky na Kiss a vím, jak se na koncert i na hokej těšil. Byl jak malý kluk,“ řekl Blesku producent Oldřich Lichtenberg.

565974:gallery:true:true

Spěchal domů na hokej

Podle svědků na koncert Muk skutečně dorazil a pak spěchal domů, aby zhlédl alespoň ohlasy hokejového finále. Se slavením to ale podle všeho přehnal. Blesk získal vyjádření jednoho ze zdravotníků obeznámených s ohledáním těla. „Udusil se zvratky. Měl v sobě alkohol a prášky, ale více ukáže až pitva,“ řekl zdravotník, jenž nechtěl být jmenován.

Mukova manželka Eva se podle informací Blesku psychicky zhroutila. Sama totiž spala v ložnici, když její manžel vedle v pokoji umíral. Když ho ráno našla, už bylo na záchranu života pozdě…

Foto od Vás
Potkali jste se s Petrem Mukem osobně nebo máte vlastní fotografie z z Petrových koncertů? Napište nám o tom! Fotografie a vaše vzpomínky na zesnulého zpěváka nám můžete posílat na email online@blesk.cz.

Fotogalerie
2 fotografie