"Víte, to bylo tak krásné a veselé natáčení. S mým živočichářem Jirkou Lábusem jsem si užila tolik legrace. V té době jsme nikdo netušil, že se z toho stane takový hit. I po těch třiceti letech na mě lidi pokřikují Evíku, je to od nich tak milé," usmívá se herečka, která Blesk.cz poskytla krátký rozhovor na kameru.

Pila čaj z jehličí

Kretschmerová se třicet let od natáčení Troškových komedií vůbec nezměnila. Z tváře jí málokdy mizí úsměv a chvilku nevydrží na místě. "Víte, mám tolik práce, že nevím, kam dřív. Hraji v divadle, pracuji pro rozhlas a mám roztočenou pohádku. Kdybych ještě něco přijala, tak se nevyspím," prozrazuje sympatická herečka, která v Divadle Kalich zkouší hudební retrokomedii autorské dvojice Ondřej Havelka - Martin Vačkář Zločin v Posázavském Pacifiku (premiéra 19. května). Hra pojednává o střetu svobodymilovných trampů s pražskou smetánkou.

Kretschmerová na sebe práskla, že v mládí byla nadšenou trampkou, takže jí nedělá problém vžít se do role a zpívat trampské písně. "Myslím, že za vše hovoří to, že jsem pila čaj z jehličí," prohlásila se smíchem herečka.

I když se toho o soukromí Jaroslavy moc neví, akorát to, že se nikdy nevdala a nemá děti, říká: "V soukromí jsem velmi spokojená, opravdu si nemám na co stěžovat."

Video
délka: 01:51.44
720p 480p 360p 240p

Jaroslava Kretschmerová ráda vzpomíná na roli Evíka ze série Slunce, seno... Jan Jedlička