Britská královská rodina zažívá po smrti královny Alžběty II. (†96) skutečně náročné časy. Poté, co princ Harry natočil šestidílný dokument a vydal knihu pamětí, ve kterých příbuzné opravdu nešetřil, teď přichází další »ťafka«. 

Další Spare

Podle britských médií chce totiž memoáry sepsat i princ Andrew, syn zesnulé královny a mladší bratr současného krále Karla III. (74). Andrew přišel o své královské výsady i povinnosti, když se zapletl do skandálu kolem sexuálního zneužívání nezletilých dívek s obchodníkem Jeffreym Epsteinem

Video
Video se připravuje ...

Na obří vyrovnání Andrewa tlačil Charles. Kvůli Alžbětě II., říká Forejt Jiří Marek, Lukáš Červený

Snaží se vyděsit krále?

Zdiskreditovaný princ toho má jistě hodně, co říct. Kniha by ale mnohem víc než jako osobní zpověď měla fungovat jako hrozba pro královskou rodinu, která v poslední době seškrtává jeho majetky. Král ho chce například vystěhovat z luxusního sídla Royal Lodge s více než 30 ložnicemi. 

To si alespoň myslí kamarádka královny Camilly (75) Petronella Wyattová (54). Novinářka a spisovatelka o celé kauze promluvila v pořadu Good Morning Britain. „Je to ten nejhorší nápad od dob Titanicu,“ prohlásila rezolutně.

Obavy, že jde především o výhrůžku králi, jako první vyjádřil novinář Kevin Maguire. A Wyattová jen souhlasí. „Přesně to mě včera napadlo, že chce vyděsit krále, aby mu dal větší částku peněz. Nejsem si jistá, že chce opravdu napsat knihu,“ zhodnotila. Ačkoli spisovatelské ambice prince hodnotit nemůžeme, o rukopis už projevila zájem minimálně dvě nakladatelství. 

Zoufalý pokus zalíbit se lidu

Mohlo by ale jít i o snahu očistit svoje jméno a získat zpět alespoň trochu přízně veřejnosti. Reputace prince Andrewa by na tom totiž aktuálně snad ani nemohla být hůř... „To načasování je nešťastné, je to trapné,“ hodnotila Petronella. „Čím víc se snaží, aby ho měli lidi rádi, tím vypadá hůř,“ nešetřila prince. 

Video
Video se připravuje ...

Největší královské skandály Videohub

Fotogalerie
127 fotografií