Co nevidět se může stát královnou Belgie, přesto nejdříve chtěla zkusit, jaké to je být řádovým vojákem ve službách královské koruny. Teprve osmnáctiletá princezna Elisabeth byla přijata na Královskou vojenskou akademii v Bruselu, oznámil belgický královský palác. Princezna půjde ve šlépějích svého otce, krále Filipa Belgického (60), který na vojenskou akademii docházel v letech 1978-1981.

Akademie připravuje důstojníky na službu ve čtyřech složkách belgické obrany: armáda, letectvo, námořnictvo a vojenské zdravotnictví. Na akademii se ročně přihlásí tisíce uchazečů, přijetí se dočká pouhých 150 vybraných. Zkoušky jsou složené z matematiky, francouzštiny, holandštiny, fyzických testů a psychologického ohodnocení.

Princezna oplývá mnoha talenty. Kromě výše zmíněných, potřebných k absolvování zkoušek, miluje tenis, lyžování, potápění, vaření a mezi její volnočasové aktivity patří pomoc hendikepovaným, starším občanům a bezdomovcům.

Princezniny 18. narozeniny byly v Belgii velkolepou událostí. Stala se dostatečně starou na to, aby zemi vládla bez pomoci regenta. Pakliže by její rodiče náhle zemřeli nebo se rozhodli opustit své funkce, ujala by se titulu královny. „Moje vlast se na mě může spolehnout,“ uvedla ve svém proslovu.

Fotogalerie
4 fotografie