Brooksbank se narodil 3. května 1986 jako prvorozený syn Jacka Brooksbanka (autorizovaného účetního a ředitele soukromé firmy) a jeho ženy Nicoly (rozené Newtonové). Po ukončení studia pracoval na pozici manažera ve známém londýnském klubu Mahiki, v současné době působí jako britský zástupce značky “Casamigos Tequila”.

Je excelentní lyžař, údajně uvažuje o založení vlastního řetezce restaurací a i v jeho žilách koluje šlechtická krev – předkové dosáhli titulu “baronet”. Sňatkem s princeznou Eugenií však žádný titul ani erb nezíská. “Nikdy by mě nenapadlo, že by se mohl stát členem královské rodiny. Řekla bych, že je spíše obyčejný a není na něm nic moc zvláštního… je ale pohledný, má milou povahu a dobré způsoby,” řekla o něm jeho babička.

V rodokmenu ženicha a nevěsty pak našli genealogové osobu shodného jména - Thomase Williama Coka, druhého hraběte z Leicesteru. Ten žil v 19. století a v přímé linii je pra-pra-dědečkem Jacka Brooksbanka. Thomasova dcera Julia Coke byla pro změnu pra-pra-babička Eugeniiny matky Sarah. Nastávající novomanželé jsou tedy bratrancem a sestřenicí třetího stupně…což je mimochodem stejný příbuzenský vztah, jaký mají královna Alžběta II. a její manžel princ Philip (oba jsou potomci královny Viktorie).

Fotogalerie
23 fotografií