Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Hrdinové na svatbě Meghan a Harryho: Izzy bez končetin, oběť teroru i neslyšící školák

/
 • Harry s Meghan pozvali na svou svatbu desítky hrdinů.
  21. května 2018 ● 09:14

  Politikům dali košem, zato pozvali neznámé hrdiny! Princ Harry a Meghan Markle se o svůj velký den rozhodli podělit i s řadou lidí, kteří sice nejsou tak známí, ale jsou pro své okolí obrovskou inspirací.

 • 1.

  Oběť teroru

  Amelia Thompson

  Mezi pozvanými byla i dvanáctiletá Amelia Thompson, která přežila loňský teroristický útok na popovém koncertě zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru, kde atentátník loni v květnu zabil 22 lidí a 500 jich zranil.

  Dívenka zažila začátkem dubna obrovské překvapení, když jí matka oznámila, že jí telefonuje královský palác. Dívce, která se dosud potýká s psychickými následky prožitého otřesu, sdělili, že bude mezi 1200 lidmi pozvanými na svatbu.

 • 2.

  Dívka bez končetin

  Izzy Weall na svatbě Meghan a Harryho

  Mezi svatebními hosty byla k nepřehlédnutí také dívka bez končetin. Jde o patnáctiletou Izzy Weall, kterou připravil o obě ruce i nohy zákeřný meningokok. Dívce z Derby bylo pouhých sedm let, když infekci prodělala. Se svým osudem se ale snaží statečně bojovat a před světem se neskrývá. Naopak o svém životě natáčí videa, která mají na Youtube tisíce odběratelů.

 • 3.

  Válečný veterán

  Válečný veterán Philip Gillespie

  Dalším z pozvaných byl válečný veterán Philip Gillespie, který přišel o nohu v bojích v Afghánistánu a nyní vybírá peníze na charitu. Jeho osud se prince Harryho pochopitelně velmi dotýká, sám byl totiž aktivním členem zahraniční mise. 

 • 4.

  Neslyšící chlapec

  Reuben Litherland

  Jedním z nejmladších hostů byl také čtrnáctiletý školák Reuben Litherland, který se narodil hluchý. I on se snaží inspirovat ostatní a o poledních přestávkách ve své škole vyučuje znakovou řeč.

 • 5.

  Další hrdinové

  Pamela Anomneze, 52 - pomocí umění pomáhá lidem s mentálním onemocněním

  Jorja Furze, 12 - školačka, která se narodila s jednou nohou, stala se ambasadorkou charity a šampionkou mezi tělesně postiženými

  Julie-Ann Coll, 35 - zakladatelka podpůrné skupiny pro rodiče, kteří přišli o dítě

  Tessa Hince and Hayley Ash, 32 - pořádají komunitní vánoční oběd pro opuštěné lidi

  Zoe Ardunell, 20 - jako dobrovolnice v charitě Valley Kids pomáhá znevýhodněným rodinám

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

jity: krásná holčina a takto ji magoři zničili život. Je to náhodou dopbrý nápad těmto lidem udělat radost a pozvat je za jejich statečnost s jakou vůli zvládají svoje postižení.

(21. 05. 2018 14:31)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy