To asi nečekala. Těhotná vévodkyně Kate o víkendu s manželem Williamem vyrazila do londýnské Albert Hall, kde se konalo předávání filmových a televizních cen Bafta a kde nemohly chybět ty největší hvězdy. Udělala však chybu - neoblékla černou róbu na podporu sexuálně zneužívaných žen.

Místo toho vystavila své rostoucí bříško ve volných tmavě zelených šatech z dílny návrhářky Jenny Packham, které byly ozdobeny černou stuhou pod prsy a navíc měla Kate v ruce černou kabelku. Šaty navíc vypadaly na některých snímcích jako černé. I tak ale rozdmýchala žluč v mnoha ženách, které si ji podaly na sociálních sítích.

"Že se Kate nestydí sedět v první řadě v zelených šatech, když všechny ostatní ženy mají šaty černé. Upřímně, měla svůj zadek nechat doma, když neumí podpořit zneužívané ženy," rozčilila se jedna z komentátorek. "Když její tchyně - Vévodkyně z Cornwallu - umí veřejně vystoupit proti zneužívání, potom Kate může obléct černé šaty bez nějakých výmluv," dodala další s narážkou na to, že Kate oblékla zelenou kvůli politice. "Jsem zklamaná, že Kate neoblékla černou. To není politika! Je to ženská záležitost," napsala zklamaně další žena.

Měla podle vás Kate přijít v černém?
Celkem 4485 hlasujících

Fotogalerie
99 fotografií