„Jeho královská Výsost, princ Henry z Walesu a slečna Meghan Markle se budou brát 19. května 2018," uvedl Kensingtonský palác na svém Twitteru. „Dnešní potvrzení navazuje na předchozí potvrzení měsíce svatby a lokaci v kapli svatého Jiří na hradě Windsor."

Windsorský hrad, který leží západně od Londýna, je jedním z oficiálních sídel britské královny Alžběty II. (91), která zde spolu se svým chotěm Philipem (96) často tráví volný čas. Navíc je zde údajně intimnější atmosféra než ve Westminsterském opatství, kde se v roce 2011 oženil Harryho bratr William (35).

Ke sňatku, který zaplatí královská rodina, již dala panovnice svolení. I když by klidně mohla nastávající nevěstě vytknout hned několik věcí. Nejenže je Američanka a coby herečka se už dokonce v několika filmech a seriálech odhalila, navíc je už jednou rozvedená. Zatímco někteří mají dojem, že Meghan není tou pravou ženou pro prince, jiní mají radost, že se zamilovaná dvojice nemusí potýkat s nepřízní rodiny a zastaralými tradicemi.

Princ Harry je po svém otci Charlesovi (69), bratrovi Williamovi a jeho dětech Georgeovi (4) a Charlotte (2) pátým v pořadí o následnictví trůnu. S největší pravděpodobností se na něj tak s kralováním nedostane, ale toho moc netrápí. Naopak to pro něj znamená, že bude mít při rozhodování o své veselce větší svobodu.

VIDEO: Budoucí nevěsta prince Harryho: „Nenechala jsem ho domluvit!"

Video
délka: 00:46.38

Budoucí nevěsta prince Harryho: "Nenechala jsem ho domluvit!" @TheBritishMonarchy

Vše o svatbě prince Harryho a Meghan Markle najdete zde >>>

Fotogalerie
113 fotografií