Očekávání druhého miminka, princezny Charlotte, oznámil královský pár Kate a William sedm měsíců před jejím narozením. Mnozí tak začali spekulovat, že třetí potomek by měl přijít na svět na jaře. A nebyli daleko od pravdy. Nástupce britského trůnu by se měl narodit v dubnu.

„Miminko bylo plánované. Dosud ještě není známo, zda čeká chlapce, nebo děvčátko. Na to je ještě brzy. Myslíme, že je tak v šestém, v sedmém týdnu těhotenství,“ uvedla mluvčí pro královskou rodinu za deník The Sun Emily Andrews v ranní show Lorraine.

Zároveň potvrdila, že se Kate ani tentokrát nevyhnuly kruté ranní nevolnosti. „Stejně jak tomu bylo, když čekala Charlotte, znovu trpí ošklivými ranními nevolnostmi, zvanými hyperemesis gravidarum. Dokonce před několika týdny, když byli na návštěvě u královny v Balmoru, bylo jí tak nevolno, že musela rychle navštívit nemocnici Aberdeen, aby zkontrolovali, zda je vše v pořádku,“ svěřila se novinářka.

Vévodkyně Kate tak ruší všechny naplánované povinnosti a akce, je jen jedna, kterou si nechce nechat ujít. Ve čtvrtek ráno jde totiž prvorozený syn George poprvé do prestižní školy a Kate s Williamem u toho chtějí pochopitelně být. Tak snad ji nevolnosti neuvězní doma.

Video
délka: 03:47

Svatba prince Williama a Kate Middleton YouTube

Video
délka: 05:24

Svatba Pippy Middleton: Podívejte se, jak to vypadalo na královské veselce! Reuters

Fotogalerie
26 fotografií