Vévodkyně z Cambridge ve středu navštívila charitativní akci pro děti a rodiče v Brookhillském dětském centru v londýnské čtvrti Woolwich. Na dotaz jedné z dobrovolných pomocnic organizace Home-Start týkající se porodu Kate bez zaváhání odpověděla: „Mám termín od půlky do konce dubna,“ přiznala Kate (33). „Už to není daleko,“ dodala manželka prince Williama.

I přes svůj pokročilý stav těhotenství zřejmě vévodkyně hravě zvládá těhotenské chutě, a dokonce si nevzala ani sušenku, kterou jí na akci nabízeli. Možná díky tomu vypadá i v osmém měsíci výborně. Nebo v tom sehrály roli slušivé těhotenské černé šaty s bílými puntíky? Kate tento model přitom pořídila jen za 35 liber (v přepočtu asi 1 300 Kč) v internetovém obchodě.

Vévodkyně se zúčastnila přednášky a seznámila se s některými lidmi, kterým se již od organizace dostalo pomoci. Podpořila také skupinu žen, které trpí poporodními depresemi, a dokonce si u kávy popovídala i s některými zkušenými maminkami o spacích zvycích miminek. „Někdy je to těžké, že? Dost často je to o sebedůvěře v tom, jak jednat s dítětem.“

Před odchodem dostala nastávající maminka balíček s užitečnými dárky pro dítě, mezi nimi například dětskou knížku o slonu Elmerovi nebo návod, jak děti naučit zavazovat si tkaničky. Když vévodkyně uviděla mezi dárky i knihu o chození na nočník, zasmála se. „Tak to je perfektní. Tohle budeme určitě potřebovat!“ zaradovala se maminka malého princátka George, kterému budou v červenci dva roky.

Charitativní organizace Home-Start pomůže více než 29 tisícům rodin ročně. Kolem 15 tisíc dobrovolníků navštěvuje klienty v jejich domech a pomáhá rodičům s různými problémy, například s nemocemi, psychickým stavem či s úmrtím někoho blízkého.

Fotogalerie
9 fotografií