Vévodkyně z Cornwall Camilla přiznala, že dnes už by svého syna Toma Parkera Bowlse na internátní školu neposlala. „Byla to věc, která se tehdy prostě dělala,“ vysvětlila Camilla své rozhodnutí.

Její syn opustil rodinné hnízdo v pouhých sedmi letech. Studoval na jedné z nejelitnějších chlapeckých škol ve Velké Británii, na které studovali také princové Williams a Harry. Roční školné činí 915 tisíc Kč. Později přestoupil do přípravné (základní) školy na Oxfordu, kde zažil něco, co malý chlapec nechce zažít.

Parker Bowles popisuje školu jako dům plný afér a nekalých věcí, které vycházejí na povrch až teď. Neopomněl ani jednoho mistra, který se chodil ráno sprchovat společně s malými chlapci. Nedělal z toho ale žádný poprask. „Děly se tam určité věci, které nebyly správné. Pověděl jsem to tátovi a on mi řekl, ať mu řeknu, kdyby se tam cokoliv stalo. Nic se ale nikdy nestalo,“ svěřil se The Daily Mail Camillin syn.

Co se týče školy, rodiče byli na Toma přísní. Jeho otec mu dokonce vyhrožoval, že pokud si nezlepší známky, pošlou ho do nevýběrové školy. Tom sám sebe nikdy nepovažoval za vzorného žáka, i tak později vystudoval Oxford.

Na všechno jsem kašlal, v ničem jsem nevynikal. Kouřil jsem, věděl jsem, kam zajít do hospody, kde nalijí nezletilým, ale kromě pár literárních cen, jsem proplul školou jako duch,“ přiznal. Na Oxfordu se pak nechvalně „proslavil“, když praskla milostná aféra mezi jeho matkou Camillou a britským princem Charlesem.

Fotogalerie
5 fotografií