Britský princ William během návštěvy Nového Zélandu naznačil, že by se jeho syn, osmiměsíční George, mohl brzy dočkat sourozence. Vévoda a vévodkyně z Cambridge se netají tím, že chtějí mít dvě děti a spekulace, že by k tomu mohlo dojít již v dohledné době, se nyní staly ještě intenzivnějšími. William spolu s manželkou Kate a malým Georgem tráví v současné době tři týdny návštěvou Nového Zélandu a Austrálie.

Cynthia Readová utkala loni malému princovi vlněný šál, který následně Nový Zéland poslal do Londýna jako dar při Georgeově narození. Mohlo jít jen o běžnou konverzaci, uvedl britský deník, nicméně když se princ William s ženou bavil, měl prohlásit: "Možná budete muset brzy utkat další."

"William to řekl jen tak mimoděk, takovým způsobem jako kdyby mi prozrazoval nějaké tajemství," popsala následně žena původně ze Skotska, která se na Nový Zéland odstěhovala přes osmi lety. Na dotaz, zda si myslí, že to znamenalo brzký příchod Georgeovy sestry nebo bratra, odvětila: "Možná. To nemohu komentoval. Ale samozřejmě když mě požádají o další šál, budu tím poctěna. Takže počkáme a uvidíme."

Paní Readové trvalo čtyři měsíce, než vlněný šál pro George vyrobila. Vévodkyně Kate jí prý za něj poděkovala. "Kate mi řekla, že jsou s ním velmi spokojení a George ho hodně používá. Je totiž krásný a měkký," dodal Cynthia Readová.

Princ William nedávno ještě v Británii odpovídal i na dotaz ohledně druhého potomka a řekl, že zatím dítě neplánují. "Možná jednou...Teď jedno stačí," prohlásil. Mluvčí vévody a vévodkyně odmítl jakékoli spekulace komentovat.