Kombinace black & white je nadčasová a zároveň v současnosti náleží k hitům sezóny. Zejména na poli dezénu, především kára, ať už je drobné, či ne. K největším šlágrům pak patří pro zn. Chanel charakteristická kohoutí stopa, jež se v její kolekci objevuje v černobílém provedení spolu s jinými kostkami.

V tuzemské společnosti se zatím outfity ve znamení black & white vzorů nevyskytují, nicméně fúze černé s bílou v showbyznysu i na ulici oblíbená je. Ať už v podobě osvěžujícího detailu bílého límečku či manžet, potisku nebo v kombinaci samostatných svršků. Což dokazují tyto inspirující i méně povedené kreace.

Jana Plodková: Nota purismu
Autor: Herminapress.cz

Jana Plodková: Nota purismu

S módou si tato dáma rozumí. Její koncept šatníku je vytříbený a málokdy chybuje. Stylově čistý je i outfit, jenž sází na kartu minimalistických, na jedinečném střihu a hře s pruhy postavených šatů doplněných robustnějšími kozačkami z poctivé kůže. Designový šperk či akcent barevného doplňku by nicméně celku prospěl, střídmost umenšil.

Značka: 1

Šarlota Frantinová: Extravagance v mínusu
Autor: Herminapress.cz

Šarlota Frantinová: Extravagance v mínusu

Černobílé téma pojednané v kombinaci trika s obrázkovým potiskem a obepnuté tuby minisukně s rozepnutým zipem středového rozparku za účasti zatrhaných silonových punčocháčů a robustních kotníkových střevíců je výsledkem nezvládnuté touhy po extravaganci. Echem kréda revolucionářky šedesátých let, matky minisukní Mary Quantové, jež hlásala: „Dobrý vkus je smrt, vulgárnost život.“

Značka: 5

Veronika Arichteva a Jiří Dvořák: Vyvážená hra
Autor: Herminapress.cz

Veronika Arichteva a Jiří Dvořák: Vyvážená hra

Černý oblek, u krku rozepnutá košile bez vázanky plus lakýrky představují hájenou, ležérností ředěnou klasiku, formální nic proti ničemu. Podstatný je outfit herecké kolegyně, která vsadila na osvěžující prvek bílé v podobě manžet plus légy sukně, které v celku efektně fungují. Stejně tak kovem zdobené psaníčko plus kotníkové boty, jež se čistotě stylingu nezpronevěřují.

Značka: 1

Andrea Bezděková: Cesta mainstreamu
Autor: Herminapress.cz

Andrea Bezděková: Cesta mainstreamu

Uniformita odívání má řadu podob – od zastaralých, v davu ulice díky nepochopitelné oblíbenosti přežívajících tendencí až po masově uznávané trendy současnosti. K těm aktuálním patří i spojení robustních polobotek, neopren připomínajících nohavic s rozparkem v předním švu s oversize rolákem a delším pod zadek spadajícím pánským sakem. Včetně populární kapitánky na hlavě a kabelky křížem přes hruď. Není to originální, ale příjemné rozhodně.

Značka: 1

Zuzana Stivínová: Téma dezénu

Lehký, košilové šaty suplující převlečník v pánském stylu s dominantou vzoru pruhů může přiznat útlou rovnou linii, ale herečka jej přetnula opaskem a tím outfitu dodala jistý náboj ženskosti. Klasické jezdecké kozačky styling nezkazí. Jinak vzorovaný šátek stejně jako s black & white často spojený dotek rudé dokazují, že móda je především hra.

Značka: 1

Gabriela Lašková Kratochvílová: Hájený minimalismus

Opulentnost, glamour zdobnost jsou moderátorce hlavního toku zpravodajství TV Prima cizí, což dokazuje i tento na kontrastu černé a bílé postavený outfit, jehož dominantou je dlouhý, vázačkou přepásaný univerzální plášť a prvek elegance v něm jistí bílá ke krku přísně zapnutá košile.

Značka: 1

Petra Nesvačilová: Klasika s přešlapem

Dokonalé štíhlé tělo dovolí obléci tubu jednoduchých, k různým outfitům vstřícných šatů a pod ně vzít bílou, neméně univerzální košili. Výsledkem je nadčasová střízlivě elegantní kreace, jež by si zasloužila pod límcem uvázanou černou saténovou mašli, možná chanelovskou šňůru perel. Rovněž tenounké tělové punčochy a zejména jiné subtilnější kotníčkové boty.

Značka: 2-

Fotogalerie
8 fotografií