Malá inventura sezóny, která zdaleka nekončí, dala opět na vědomí, že vládne průměr daný k uniformitě směřujícím mainstreamem. Ach ano, opět se opakuji, ale taková situace je. Inspirativních, příkladnou kreativitou disponujících celebrit u nás příliš není a stylistických, dobrý vkus a pravidla etikety popírajících přešlapů je víc, než by mělo být. Zde jsou některé z nich.

 
Berenika Kohoutová: Etno na scestí

Berenika Kohoutová: Etno na scestí

Dekorativní výšivky jsou sice hitem sezóny, průsvity si stále drží vysoký kurz, denim ze scény na podzim nemizí. Tyto tendence se dokonce dají kreativně propojovat, ale ne tak, jak předvedla tato herečka! Kombinace džínů s halenou je přímo smrtelná!

 

Ladislav Frej s partnerkou Gábinou: Mimo kultivovanost

Ladislav Frej s partnerkou Gábinou: Mimo kultivovanost

Pozvánka na zářijovou premiéru muzikálu Fantom opery striktně diktovala dress code Black Tie. Známý herec si místo něj oblékl separátní sako, vzorovanou košili plus vlněnou vázanku. Jeho životní družka s podivnými šedými skvrnami na kolenou zvolila ostře modrý se semišovými lodičkami urputně vyladěný syntetický top, koženou či koženkovou sukni do gumy a jupku, jež byly bez ohledu na etiketu vrcholem nevkusu.

 

Victoria Velvet: Pasé střelnice

Victoria Velvet: Pasé střelnice

Síťovaný top s přiznanou podprsenkou upnutý v přiléhavých, majestátní pozadí a kyprá stehna obepínajících džínách s řadou umných, výrobcem stvořených děr. Plus sandálky na super vysoké jehle. Výsledkem je lacině vyhlížející, dávno v trendech odepsaný outfit hodný sexbomby z omšelého plakátu visícího v šatních skříňkách dělníků.

 

Karla Mráčková: Zoufalství nevědomosti

Karla Mráčková: Zoufalství nevědomosti

Gala premiéra diktovala dress code Black Tie a šaty ze syntetické krajky by při této příležitosti jako standard prošly. Lodičky glamour dojem však nezvýší a kabelka s hnědým popruhem přes rameno je naprosto nevhodná. Zcela ostudnou chybou je i kožená sportovní bunda na společenských koktejlkách.

 

Bára Basiková: Podivná postřižina
Bára Basiková: Podivná postřižina
Autor: Herminapress.cz

Bára Basiková: Podivná postřižina

Ležérně elegantní nadčasový styl, jenž preferuje, jejímu typu svědčí nejvíce. Nic proti tomu, když je kořeněný na svět jí blízkého rocku odkazujícím detailem, ale nesmí mít podobu takto ustřižené bundy na bílé blůze bez límce. Kabelka i boty s módním dezénem hadiny jsou dobré, ale zde se míjí účinkem. Navíc se jednalo o outfit na gala premiéru v Hudebním divadle Karlín.

 

Zorka Hejdová: Průšvih v průsvitu

Zorka Hejdová: Průšvih v průsvitu

Černá na efektu asymetrie stavící toaleta ze spousty aranžovaných metrů transparentu charakteru organzy je jedním z řady nepovedených modelů bez podšívky, s nimiž se na české scéně tzv. roztrhl pytel. I zde si nositelka vystačí pouze s kalhotkami, jež sahají do pasu a opět svádí k dojmu, že si tvůrce s důmysl vyžadujícím podložením nevěděl rady, a proto jej jako mnozí jiní vynechal.

 

Bohouš Josef s manželkou Alenou: Provinční melodrama

Bohouš Josef s manželkou Alenou: Provinční melodrama

Tuzemské gala premiéry, slavnostní uvedení muzikálu Legenda jménem Holmes nevyjímaje, jsou největším panoptikem módní rozpolcenosti a nevědomí obecně. Důkazem je i známý muzikant, jenž premiérové gala pojal v hrncově modrém saku, šedých džínách a přes ně vystrčenou, přešlap stvrzující košili. Módní gramotnost a etiketu popírající outfit jeho paní, který by neobstál ani v civilu, je pak dalším příkladem, jak nikdy ne.

 

Lucie Polišenská: Smutek v XL rozměru

Lucie Polišenská: Smutek v XL rozměru

Přiznejme si, že obézní tělo se hůře obléká než štíhlá figura a outfit vyžaduje větší rafinovanost. Tu však Lucie spolu s vkusem bohužel postrádá. Krajková kreace na filmovou premiéru by zasloužila k tělu vlídnější střih a zejména jiné doplňky. Károvaný popruh křížem přes hruď zavěšené tašky, silné lesklé punčochy a sportovní kotníčkové boty jsou stylistickým úletem.

 

Yvetta Blanarovičová: Koženě out

Yvetta Blanarovičová: Koženě out

Na svůj věk vypadá skvěle, ale její vkus a styl odívání k potlesku nejsou. Důkazem je i gustu světských blízká, na trhu trendů totálně prošlá rapsodie v kůži: zpěvačkou stále oblíbené, stehna odhalující šortky, kabátek s lemem chlupu, závěs se žlutého kovu na krku plus neonově zelený výkřik v podobě umělá ňadra vystavujícího topu a hedvábného šátku, který stylem nesouzní.

 

Zdenka Žádníková Volencová: Biomatka v nesnázích

Zdenka Žádníková Volencová: Biomatka v nesnázích

Usměvavá bruneta, o níž se spíše píše jako o matce čtyř dětí a vzoru zdravé výživy než o herečce, byla jednou z tváří slavnostního otevření jistého módního showroomu. Vzorovanou, nepříliš padnoucí, garden party hodnou toaletou doprovozenou nevhodně velkou kabelou, setem korálků a naprosto šílenými střevíci s aplikacemi renomé butiku rozhodně nepřidala.

 

Fotogalerie
11 fotografií