Většina veřejnosti však ambice dosáhnout této mety nemá. Ať už sílu osobnosti postrádá, anebo se ostýchá čnít. Působit v uniformním davu extravagantně. Nicméně jsou tací, již to z vlastní přirozenosti či touhy vzbudit pozornost s různými výsledky dávají.

Zuzana Stivínová: Drama s rozpačitou zápletkou

Zuzana Stivínová: Drama s rozpačitou zápletkou

Skvělá, charismatem vládnoucí herečka, již svého času magazín Elle zařadil mezi osobnosti ovlivňující styl odívání u nás, prezentací na rudém koberci vždy se ctí dostojí. Ceremoniálem Czech Grand Designu očekávanou kreativitu v čele s kuklou v doprovodu moderních šperků a dlouhého sametového pláště rovněž splnila. Volba šatů je však s otazníkem a silné krepsilonové punčochy naprostým přešlapem.

Známka: 3

Jana Zielinski: Lehká ruka hravosti

Jana Zielinski: Lehká ruka hravosti

Blankytně modrý žerzejový top s reliéfní vazbou, spadlým komínovým límcem a dlouhými romantickými volány zakončenými rukávy. Kalhoty s nenápadným vzorem velkorysé kostky s vypuštěnými záševky a širokými botu kryjícími nohavicemi. Černý akcent vintage kabelky a klobouk, jehož půvab umocňuje dívčí cop. Ředitelka Designbloku očekávánou kreativitu na slavnostním zahájení této akce splnila.

Známka: 1

Jitka Nováčková: Omyl gala podniku

Jitka Nováčková: Omyl gala podniku

Nad pupík sahající, v barvách zašlé trikolóry vyvedená bunda s rukávy staženými tkaničkou. A v kompletu s ní sportovní tepláky variující kalhoty se zipy. To vše doprovozené večerními sandálky na zlaté jehle vysokého podpatku. Na dobročinný, přehlídkou haute couture jedinečně doprovozený galavečer MBPFW a magazínu Proč ne? je to přinejmenším dosti kontroverzní kreace. Hluchá extravagance připomínající, že ani ikonická značka Versace úspěch nejistí.

Známka: 4

 
Manolo Blahnik: Výstřednost jištěná charismatem

Manolo Blahnik: Výstřednost jištěná charismatem

Proslulý designér dámských střevíčků zahájil v Praze světovou výstavu retrospektivy své tvorby The Art of Shoes v beztavrém hedvábném obleku s dlouhým dvouřadým sakem a nohavicemi, v jejichž šíři se puky ztrácely. Košile přes kalhoty s dlouhými plandajícími manžetami a skvělé černobílé mokasiny lila základ dotáhly. Někdo by řekl: „Hodné klauna“, ale sedmdesátník Blahnik silou osobnosti a samozřejmostí s ní spojenou outfit s přehledem unese.

Známka: 1

Jana Plodková a Filip Žilka: Tradice ve službách extravagance

Jana Plodková a Filip Žilka: Tradice ve službách extravagance

Vlna je v kurzu. Stejně tak tvíd, káro, jemná kohoutí stopa, Esterházy kostka. Stopa britského country stylu venkovských sídel je v tendencích sezony patrná. A to, jak tento trend stylizoval v outfietch tento pár, je stylově čistá alternativa dneška, která bohužel u Jany působí nedotaženě, postrádá u obou švih. A navíc, což je podstatné, je na slavnostní filmovou premiéru mimo etiketou daný dress code.

Známka: 3

Fotogalerie
6 fotografií