Někdo by možná slangem poznamenal, že jsem vyměkla. Myslím, že nevyměkla, jen naše společnost na poli módy, potřebného vkusu spěje k totálnímu průměru. Dostatečných je o mnoho víc než nedostatečných, chvalitebných přibylo na úkor výborných a kvalifikace dobrý jednoznačně spolu s nudou průměru vítězí.

Eliška Mrázová, zpěvačka

Na plnoštíhlém těle oblečená tuba svršku v podobě úchylného overalu s krátkými nohavicemi a průstřihem na břiše. Skořicový plášť v midi délce. Kolem krku obtočený šál s lurexovou nití a bílá kabelka s žíhaným vzorem hodná nabídky tržnice. Festovní nožky zkracující kotníkové boty na klínu. Zlatavá korunka ve vlasech… Zpěvačka Elis chce být jiná, ale její revolta vůči dobrému vkusu postrádá koncept a je naprosto o ničem.

 

Největší módní úlety roku 2016: Eliška Mrázová

Monika Absolonová, zpěvačka

V chic outfitu udat basic triko, jenž neodmyslitelně patří k pochodu proti rakovině prsu pořádané kosmetikou Avon, jednoduché není. Gravidní břicho rovněž na eleganci nepřidá. Nicméně tento, kazak variující model s asymetrickou délkou lze dost dobře zúročit. Tuba sukně spolu s teniskami jsou cestou, jak na to jít. Neslušivá kšiltovka a rádoby rozpustilý prvek květovaných legín naopak ztělesňují pěšinu do pekla.

 

Největší módní úlety roku 2016: Monika Absolonová

Mirjam Landa, režisérka

Pruhy leckde se párajících pajetek pošité šaty. S jejich podkladem vyladěné třpytivé sako s bizarně červenými knoflíky. Šál s rozpitým vzorem, kabela z rezavých flitrů. Velký, neméně kolotočový přívěsek srdce, odbarvené lokny, hluboký, mocnými ňadry vyplněný dekolt a sukně dlaň pod rozkrok. Kus stehen v blýskavých punčocháčích a kozačky. Tak takhle si paní režisérka a scénáristka představuje ohoz na gala premiéru.

 

Největší módní úlety roku 2016: Mirjam Landa

Nikol Kouklová, blogerka a herečka

V Divadle Bez zábradlí působící Nikol bývá zmiňovaná ve spojení s módou jako ta, která má odvahu být jiná, sloučit neslučitelné. Takový poker jí však vždy nevychází a prohrála jej i volbou toalety pracující se zbytečným množstvím navzájem si konkurujících efektních detailů. Přes prsa se táhnoucími pruhy látky počínaje, prvky asymetrie, vysokým rozparkem konče. Tohle je zbytečný atak masa v tažení ženskosti.

 

Největší módní úlety roku 2016: Nikol Kouklová

Mirka Košťánová, Česká vicemiss

Bižuterní čelenka, zcela nezajímavé šaty s potiskem připomínajícím bytový textil v britských domácnostech. Beztvarý model zdobící levný pásek, stylem protichůdné psaníčko v bitvě s plátěnými kotníkovými keckami. To vše představuje laciné dílo stylistické schizofrenie. Polozapomenutá Česká vicemiss 2006 o svém vkusu rozhodně nepřesvědčila.

 

Největší módní úlety roku 2016: Mirka Košťanová

Daniela Choděrová, herečka

Krvavě rudý úplet zdobený černými linkami, výrazným entlovacím stehem plus jakousi krajkovanou sítí zástěrky je, jak se lidově říká, dardou natvrdo, kterou navíc umocňují silonové punčocháče s pruhy, odepisující linii hezkého lýtka v nepochopitelných Martenskách. O bíle štepované tašce nemluvě. Paní Daniela na slavnostním uvedení filmové pohádky Řachanda předvedla, co všechno tuzemské premiéry ostudně unesou.

Největší módní úlety roku 2016: Daniela Choděrová

Lucie Borhyová, moderátorka

Stabilní hvězda zpravodajství TV Nova si s módou dost často nerozumí, ale tento model, který na Ples v Opeře vynesla, je mementem jak nikdy ne! Důvodů, proč ne, je hned několik. Potisk je v podstatě v případě róby na velký bál tabu a tenhle kartonu hodný, cibulákový vzor na jídelním servisu připomínající dezén patří do sféry hororu. Mimo je i charakter látky a nemožná forma kostýmu, který dlouhá sukně nespasí.

Největší módní úlety roku 2016: Lucie Borhyová

Kateřina Votavová, modelka a podnikatelka

Vzorem zebry na lícu látky potištěná asymetrická sukně sice vystavuje krásné nohy, ale představuje počin po efektu toužícího nevkusu. Lacině působí i lodičky s vyšší zlatou podešví. Scestná je též volba silných punčocháčů, krátké vestičky na sportovní zip a pouťových náušnic. Časopis Esquire prý Kateřinu zařadil mezi dvacítku nejpřitažlivějších žen světa, ale tímto outfitem by rozhodně neoslnila.

 

Největší módní úlety roku 2016: Kateřina Votavová

Jana Bernášková, herečka

Na tiskové konferenci k uvedení romantické komedie Pohádky pro Emu do kin, svým stylingem připomněla, že se vkusem občas bojuje. Černé šaty se zvonovou, nad kolena sahající sukní a nasazeným bílým límečkem patří ke klasice, s níž jsou sportovní tenisky v krutém rozporu stejně jako s tenkými silonovými punčochami. A stylem mimo je i kratší a volný kabát s výrazným potiskem ptáčků.

Největší módní úlety roku 2016: Jana Bernášková

Tereza Kostková, herečka a moderátorka

Ztělesňuje prototyp milé, konvenčně líbezné ženy, jíž Stvořitel nadělil víc krásy než schopnosti módu osobitě za účasti vkusu zpracovat. O nedostatku citu pro příležitost svědčí i model, v němž se objevila na premiéře snímku režiséra Trošky Strašidla. Celoplošný vzor květů, střih róby, úvaz stužky v pase a saténový vzhled materiálu nahrávají dojmu, že paní Tereza zůstala v negližé.

Největší módní úlety roku 2016: Tereza Kostková