Téměř padesátiletá anketa Slavíka, která je jakýmsi barometrem popularity interpretů pop-music, se mnohým může zdát značně dýchavičná, přežitá. Ale i tak platí, že přes sto třicet tisíc lidí láká v ní hlasovat, nastavit zainteresovaným zrcadlo oblíbenosti, která rozhoduje o kšeftech, prodejnosti, pragmatickém úspěchu. Slavík tedy svou váhu stále má a udílení cen je tudíž otázkou gala, které sílu ankety společensky potvrdí. Byť se jedná o verdikt lidu, který má o patřičném dress code bizarní představy.

Bizarní představy o společenském outfitu, k němuž svrchní, v šatně odložená slupka oblečení neodmyslitelně patří, měli i mnozí, již se udílení cen ve Státní opeře zúčastnili. Každopádně touto malou, s celebritami provázanou ochutnávkou nálož nevkusu, neznalosti dress code zdaleka nekončí. Bezejmenný dav diváků jí dal grády zavedeného a stále nevymýceného vidláctví. Český slavík stále krvácí na trnu nevkusu, chce se v rámci metafory říci při vzpomínce na pohádku Oscara Wilda…

Xindl X
Autor: Herminapress

Xindl X s manželkou

Populární zpěvák, muzikant a také libretista večeru náležící dress code rovněž ignoroval. A k triku, kožené bundě plus separátním, ležérně elegantním kalhotám obul fešácky perforované polobotky s kontrastní podešví. Pomyslnou eleganci jistil černou, kterou zvolila i jeho žena. Ta temnou, příležitosti konvenující toaletu oživila růžovými, správně subtilními lodičkami, ale volba péřové bundy rozhodně správná nebyla. Totéž platí pro nepochopitelnou se střevíčky barevně bizarně vyladěnou silonovou tašku. Těžko říci, co v ní do Opery vláčela.

Elis
Autor: Herminapress

Elis

Objev roku, dvacetiletá Eliška Mrázová v TV soutěži Hlas Česko Slovenska příliš neuspěla, ale zato se songem Letter to Mom obsadila třetí místo americko-britské hitparády BEAT100. Faktem je, že tato mladá dáma umí zaujmout, ale na poli módy má její jedinečnost grády hororu. Nic proti provokativní extravaganci, kterou pro svou image Elis zvolila. Ale kontroverzní výstřednost musí jistit čistota stylu a kvalita. Panické spojení neslučitelných svršků a doplňků není příklad hravosti, nýbrž pomník nevkusu.

Ewa Farna
Autor: Herminapress

Ewa Farna

Mladá, přesto drahnou dobu vytrvale oblíbená zpěvačka má image suverénky, která štíhlou, módně poplatnou linii neřeší. Nicméně její kyprá, pro mnohé jistě sexy žádoucí figura výběr šatů omezuje. Střih dlouhé, trávově zelená toalety si sice s festovním pozadím a stehny poradil, ale i tak zde bylo maso nehezky přetékající z útlého živůtku.

Dalibor Janda s dcerou
Autor: Herminapress

Dalibor Janda s dcerou Jiřinou

Ve Státní opeře nechyběla ani vyhaslá hvězda osmdesátých let, kdysi sex symbol řady žen a držitel dvou Zlatých slavíků, pan Janda, jehož outfit je souměřitelný s trpaslíky, umělými kachničkami a žábami zdobícími jezírka zahrady jeho domku za Prahou. Černé džíny, basic triko a světlé, pantáty hodné sako s navrstvenou koženou bundou mají sílu úderu lopatou. A pohled na jeho zpívající dceru, vyfiknutou v konfekčně úhledném topu plus džínách doprovozených otevřenými sandálky a nemístně velkou taškou, ze země nezvedne. Tohle je hurikán nekultivovanosti na druhou.

Markéta Konvičková
Autor: Herminapress

Markéta Konvičková

Finalistka jedné z řad pěvecké SuperStar se většinou snaží surfovat na vlně stylu mladé sexy lady. Bohužel tápe a nejde jen o prostředky, jimiž disponuje, a návrháře, které na velké večery úspěšně osloví. Podstatné je, že výsledek vyznívá rozporuplně a leckdy lacině. Zde totálně nevkusně. Jinak nelze černou, se zlatem kombinovanou síť, která hodlá podivný poker s průsvitem kreativně uhrát, označit. Na takovém dojmu se jistě podílí více faktorů, ale použité materiály zejména.

Eliška Bučková s doprovodem
Autor: Herminapress

Eliška Bučková s doprovodem

Česká Miss 2008, modelka a zpěvačka Bučková gala ctila, ale cit pro příležitost neměla. Skleněnými kamínky vykládaná toaleta z půjčovny společenských oděvů by ještě obstála na velkolepém plese, ale pro Českého slavíka byla příliš opulentní a závěsy náušnic dojmu provinční pohádky jen nahrály. Subtilní bundička na zip sice byla z přepychového norka, ale stylu šatů protiřečila. O úlet v páru se ale především zasadil Eliščin doprovod: Lesklá prošívaná bunda s rantlem nápletů, kterou na oblek navrstvil, je aktem elementární vkus postrádajícího módního analfabeta.

 

Podívejte se na také na videa s módní policií:

Video
Video se připravuje ...

Slavičí módní policie: Absolonová boduje! A kdo byl úplně mimo? Františka Čížková, David Vaníček, Lukáš Červený

Video
Video se připravuje ...

Móda Slavíků: Farna se snažila, ale s chybami. Co už bylo moc? Františka Čížková, David Vaníček, Lukáš Červený

Video
Video se připravuje ...

Módní policie Slavíků: Bílá je mimo první ligu, míní Františka! Františka Čížková, David Vaníček, Lukáš Červený