Nemá smysl se nad prostoduchou romantikou muzikálu či kolovrátkovými hity Abby zamýšlet. Jisté je, že tyto chytlavé šlágry mnohé lidi stále táhnou, stejně jako je bere nálada plážových oldies diskoték, echo módní éry sedmdesátek. Důkazem zájmu tuzemského diváka je i fakt, že se na připravovaný muzikál v předprodeji zakoupilo již třicet tisíc vstupenek. Nicméně oslava, jež se v restauraci Továrna na iluze k zahájení zkoušek konala, ničím pozoruhodná nebyla. Zkrátka žádná, atmosféru Mamma Mia připomínající podívaná, ale spíš takový malý, pro oko nudný rodinný mejdánek.

V Továrně na iluze naštěstí k trapnému mišmaši večerních outfitů s pouličním stylem nedošlo. Společným jmenovatelem byla více či méně elegantní ležérnost, které se kýženému pelu jedinečnosti nedostávalo. Tričky doprovázený džínový program byl v přesile, stylingů, v nichž by se dala rozpoznat koketérie se stylem sedmdesátek, minimum. Jedna z představitelek hlavní role Leona Machálková (ve filmu jí byla Meryl Streep) se o to sice nejspíš pokusila a dopadla nevalně. V muzikálu rovněž vystupující Radka Fišarová zasvítila, leč její hravá kreace se stala propadákem večera. Další účinkující Petr Kotvald se snažil jako vždy dostát image šviháka, co stíhá trendy, ale jako vždy působil dojmem poněkud neuvěřitelného módního panáka. Ivana Chýlková, která hraje Tanyu, zaujala skvělými šaty i na ně navrstveným kabátkem… Ne, žádná show se na party Mamma Mia nekonala, ta možná přijde na premiéře v prosinci.

 

Ivana Chýlková a Pavel Vítek

Ivana Chýlková a Pavel Vítek
Autor: Blesk/Herminapress.cz

Kouřově fialkové, pěnou svislých pruhů nezačištěné látky členěné šaty jsou mimořádné. Kabátek s reliéfem smyček k nim ladí a posouvá je spolu s kozačkami na pole ležérního stylingu. Jediným problémem je hořčičná brašna, která je barevně zajímavým, ale stylově nesourodým akcentem. Nic podstatného nelze vytknout ani outfitu barda muzikálů, jemuž plátěné tenisky pel cool nenucenosti však rozhodně nedodají.

Známka: 2, hodnocení: Přešlapy v detailu

 

Alena Antalová

Alena Antalová
Autor: Blesk/Herminapress.cz

Z TV seriálů široké divácké obci známá herečka vystudovala na brněnské JAMU muzikál a v Mamma Mia jí připadla hlavní role v alternaci s kolegyněmi Machálkovou a Šinkorovou. Černý monolit její kreace dost oživuje architektonický střih přepásaného, v outfitu dominujícího svršku, ale koženka vázačky body ubírá. A ještě víc celkový dojem sráží střevíce, které jsou za zenitem trendů a síly vintage echa ještě nedosáhly.

Známka: 2-, hodnocení: Okresní přebor

 

Leona Machálková

Leona Machálková
Autor: Blesk/Herminapress.cz

I ona patří k zavedeným hvězdám tuzemského nebe muzikálů, i ona v náročném konkurzu dostala hlavní, ve filmu Maryl Streep ztvárněný part…. Jakási rádoby glamour mikina kombinující několik materiálů s atakem rumělkového plastronu, plus strečové, na tělo ulité džíny a stylově nesourodý, leč v barvě úporně vyladěný atak lodiček na jehle dokazují, že sympatická Leona má na svůj věk ukázkové tělo, leč vkus, cit pro čistotu stylu značně postrádá.

Známka: 4, hodnocení: Módní karaoke

 

Petr Kotvald

Petr Kotvald
Autor: Blesk/Herminapress.cz

Nic proti jednotlivým kouskům, barevnému ladění. Nic proti útlému sáčku z materiálu alternujícímu žerzej mikin. A design brýlových obrub jistě zaslouží pozornost. Nicméně ono žíhané antracitové sáčko se stylem hořčičných kalhot jemně drhne, triko s potiskem je rovněž s jemným otazníkem a tenisky mající uvolněnost kosmeticky vylepšeného pětapadesátníka umocnit, jen dojem jisté křečovité snahy být in, jíž chybí lehká ruka, umocňují.

Známka: 2, hodnocení: Planá exhibice

 

Sabina Křováková

Sabina Křováková
Autor: Blesk/Herminapress.cz

Vítězka třetí, Slovensko a Česko fúzující řady SuperStar dostala v muzikálu Mamma Mia šanci, která se počítá. Jisté je, že velké prostředky zatím na parádu nemá a kreace, jimiž se v soutěži prezentovala, padají na hlavy stylistů. Nicméně i s ohledem na tuto realitu je se vkusem na štíru. Poměrně univerzální blůza je hezká, ale tuba minisukně, punčocháče se vzorem, punk botky, plejáda bižuterie spolu s kabelkou patří ke kolotočům.

Známka: 4, hodnocení: Tonáž pouťové střelnice

 

Radka Fišarová

Radka Fišárová
Autor: Blesk/Herminapress.cz

Do povědomí veřejnosti se zapsala jako ta, co zpívá šansony Edit Piaf a jako jediná na party extravagantně zasvítila, vymykala se standardu. Bohužel způsobem hraničícím s módní nesvéprávností. Výrazně potištěné kalhoty na tkanici, šedé triko vykukující z džínové bundy a vrchní slupka vesty s neónově žlutým chlupem je kombinací, která bere dech.

Známka: 5, hodnocení: Halucinace večera