Největším překvapením tohoto víkendu byl zřejmě model popové hvězdy současnosti, britské zpěvačky Adele, jež v prodeji desek překonala legendární Rolling Stones i Madonnu. Adele sice setrvala u vyčesaných vlasů, ale zdaleka neměly takový objem inspirovaný érou tupírování šedesátých let. I styl šatů v délce kolem kolen s útlým živůtkem a pas zdůrazňující nabíranou krinolínovou sukní zůstal, ale chyběla pro zpěvačku tak charakteristická černá. Místo ní se na Grammy objevila ve valérech rudé a v nápadném floristickém vzoru. Opravdu nevídané!

Božská Adele kontroverzně svítila

Ti, co Adele vzývají, jistě zatleskají i této kreaci. A nepřipustí, že volba červeného květovaného modelu byla vzhledem ke kypré postavě zpěvačky přinejmenším sporná. Stejně jako lynčovali legendárního návrháře Karl Lagerfelda, když před časem prohlásil, že Adele má krásnou tvář, božský hlas, ale je tlustá… On se sice za svá slova pod palbou veřejnosti omluvil, nicméně to na faktu pranic nezměnilo. A Adele, jež převzala Grammy za nejlepší pěvecký výkon na poli popu, by s takovou skutečností měla bez mindráků rafinovaně nakládat.

Lopez nezářila, S.J. Parker smutně nudila

V Los Angeles příliš nenadchla ani Jennifer Lopez, jež svalnaté stehno urostlé tanečnice vystrčila v asymetrické toaletě, jejíž černá barva jí ubrala na svěžesti. Mnohem větším zklamáním na londýnských cenách BAFTA však byla Sarah Jessica Parker – černý, tělo obepínající komplet s úzkými cigaretovými nohavicemi podtrhl její hraniční štíhlost, jež mnozí nejspíš vnímají jako vychrtlost. Náhrdelník k atraktivnosti nestačil, tzv. nude líčení rovněž na půvabu nepřidalo. Sarah vypadala přepadle, fádně a k pelu ikonické Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě, měla značně daleko.

Helen Mirren bodovala, Beyoncé jakbysmet

Fenomenální britská herečka, držitelka Oscara i Křišťálového glóbu Helen Mirren se na udílení cen Britské akademie filmové a televizní tvorby na rozdíl od S.J. Parker objevila ve velké večerní. Jemnou výšivkou zdobená toaleta byla hodná královny, pro Mirren nezvyklý účes s narůžovělým přelivem s popelavým šifonem ladil. Jen šál ze stříbřitého taftu, který z ramene splýval, si možná mohla charismatická Helen odpustit. Působila by sofistikovaněji.

Zpěvačka Beyoncé, jíž letos patří Grammy za nejlepší výkon v tradičním R & B, tentokrát vsadila na efekt minimalismu v podobě úzkých kalhot doplněných geometricky řešeným svrškem v módním šachovnicovém kontrastu black & white. Stylově patřičné lodičky nohy prodloužily, jednoduchý střih zdůraznil bezchybné křivky postavy. Beyoncé se laťce hvězdy s rafinovanou jednoduchostí rozhodně nezpronevěřila.

Na udílení Grammy nechyběla ani populární zpěvačka a textařka Kate Perry, jež oblibu v nekonvenčním stylingu, kombinaci barev a vintage modelech totálně zkrotila. Vodově zelenkavé pouzdro s dlouhými rukávy a jemnou vlečkou má působivě monumentální výšivku, ale lepá ňadra poodhalující průstřih je v kombinaci s jejím efektem už příliš a na vytříbené eleganci nepřidá.

Fotogalerie
6 fotografií