Obsah seriálu The Good Mothers

Tři ženy, které se narodily do nejsmrtonosnějšího a nejbohatšího italského mafiánského klanu, se společně s odvážnou státní zástupkyní snaží rozbít mafii zevnitř.

Obsazení seriálu The Good Mothers

Herci Postavy
Gaia Girace Denise Cosco
Valentina Bellè Giuseppina Pesce
Barbara Chichiarelli Anna Colace
Francesco Colella Carlo Cosco
Simona Distefano Concetta Cacciola
Andrea Dodero Carmine
Micaela Ramazzotti Lea Garofalo
Alessandra Roca Marisa Garofalo
Marco Zingaro Ciccio Pesce
Stefano Fregni Maresciallo Perti
Alessandra Aulicino Policejní důstojník
Marabina Jaimes Anna Lazaro

Gaia Girace - Denise Cosco

Italská herečka, která se narodila 15. prosince 2001 v Neapoli. Je známá především díky roli Lily Cerullo v italském televizním seriálu "Můj skvělý přítel".

Girace debutovala jako herečka v roce 2016 v italském televizním seriálu "Rocco Schiavone". V roce 2018 byla obsazena do role Lily Cerullo v seriálu "Můj skvělý přítel", který je natočen podle románů Eleny Ferrante. Její výkon ve filmu "Můj skvělý přítel" získal uznání kritiky a vynesl jí nominace na různá ocenění. Girace se objevila také v italském filmu "L'immortale", který byl uveden do kin v roce 2019.

Vyjádřila přání spolupracovat v budoucnu s režiséry, jako jsou Martin Scorsese a Quentin Tarantino. Kromě herecké práce je Girace známá také svým jedinečným smyslem pro styl a objevuje se v různých módních časopisech.

Valentina Bellè - Giuseppina Pesce

Italská herečka narozená 24. května 1997 v Neapoli. Svoji hereckou kariéru zahájila již v mládí, ve 12 letech debutovala v televizním seriálu "Un posto al sole". V roce 2014 si Bellè zahrála v italském filmu "Una buona stagione" režiséra Gianniho Di Gregoria.

Mezinárodní uznání jí přinesla role ve filmu "Mládí" režiséra Paola Sorrentina z roku 2015, kde si zahrála dceru postavy Michaela Cainea. Bellè se objevila také ve francouzsko-belgickém filmu "Le Ciel Attendra" z roku 2016, který režírovala Marie-Castille Mention-Schaar. V roce 2017 si zahrála v italském filmu "In viaggio con Adele" režiséra Alessandra Capitaniho.

Bellè se objevila také v několika italských televizních seriálech, včetně "Liberi sognatori", "Non uccidere" a "Il commissario Montalbano". Kromě herectví je Bellè také vystudovaná tanečnice a studovala balet a současný tanec. Za své herecké výkony byla několikrát nominována na ceny, včetně ceny David di Donatello za nejlepší herečku ve vedlejší roli v roce 2016 za roli ve filmu "Le Ciel Attendra".

Barbara Chichiarelli - Anna Colace

Narodila se v Římě v roce 1985 a je italskou herečkou známou především díky roli Livie Adamiové v prvním původním seriálu "Suburra", který distribuuje Netflix.

Barabara v roce 2013 absolvovala Národní akademii dramatických umění Silvia D'Amica a dále působila v divadle. V roce 2016 získala cenu UBU pro nového herce nebo herečku za film "Santa Estasi: Atridi: otto rtitratti di famiglia" spolu s ostatními herci. V roce 2019 se Chichiarelli objevila v seriálu Rai "La Compagnia del Cigno" (rež. Ivan Cotroneo) a zároveň hrála ve filmech Marca Danielis "Un avventura" a Ferzana Özpeteka "Dea Fortuna".

Barbara byla za roli Dalily ve filmu "Favolacce" (rež. Bratři D'Innocenzové) nominována na cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli na 220 Nastri D'Argento, získala cenu Grazielly Bonacchi pro nejlepší začínající italskou herečku a cenu "Ciak D'oro/Zlatý Ciak".

Francesco Colella - Carlo Cosco

Italský herec narozený 28. srpna 1995 v Neapoli. Svou hereckou kariéru zahájil ve 14 letech, kdy debutoval v televizním seriálu "CentoVetrine". Colella získal uznání díky roli v italském televizním seriálu "Braccialetti Rossi", kde hrál postavu Davideho.

V roce 2016 si zahrál v italském filmu "Poslední bude poslední" režiséra Massimiliana Bruna. Colella se objevil také v několika dalších italských televizních seriálech, včetně "I bastardi di Pizzofalcone" a "Solo per amore". Za své herecké výkony byl nominován na několik cen, včetně ceny Nastro d'Argento pro nejlepšího herce ve vedlejší roli v roce 2015 za roli ve filmu "Un Bacio".

Colella je také zpěvák a na svém kanálu na YouTube vydal několik písní. Kromě herectví a zpěvu je také vystudovaným tanečníkem a studoval hip hop a současný tanec. Má značný počet příznivců na sociálních sítích a často komunikuje se svými fanoušky na Instagramu a TikToku.

The Good Mothers - podrobné informace o seriálu

"Pamatujte si jednu věc. Kdo jsi, Deniso? Jsi moje." Denisina milovaná matka zmizí beze stopy, doslova před jejíma očima. Před lety svědčila proti svému manželovi, nechvalně proslulému šéfovi 'Ndranghety Carlu Coscovi, a doufala, že ji čeká program na ochranu svědků, který se nikdy neuskutečnil.

Denise a další dvě ženy narozené v nejbohatších italských mafiánských rodinách se stanou klíčovými spojenci mladé prokurátorky Anny Colaceové, která si dala za úkol svrhnout brutální systém zevnitř. Adaptace stejnojmenného románu Alexe Perryho, který vychází ze skutečných událostí, scenárista Stephen Butchard splétá příběhy tří výjimečných žen a vypráví o jejich odvážném rozhodnutí otočit se zády k bludnému kruhu útlaku a násilí a místo toho se postavit vlastním rodinám.

Režiséři Julian Jarrold a Elisa Amoroso nalezli poetické a znepokojivé obrazy, které vykreslují svět plný extrémních rozporů a umožňují hmatatelně vnímat nervové napětí, které titulní "dobré matky" neustále provází.

Porota Berlinale Series Award, v níž zasedli bývalý šéf Yes Studios Danna Stern, hvězda filmu Moonlight André Holland a dánská scenáristka Mette Heeno, uvedla, že film The Good Mothers "nás zaujal svými mnohovrstevnatými postavami, které byly zpracovány s péčí a mohly se vyvíjet před našima očima." – "Tvůrci seriálu pečlivě ztvárnili autentický a detailně propracovaný svět v podání hvězdného hereckého obsazení s výkony, při nichž nám srdce zaplesalo," uvedli. "Nádherná kamera, výprava a lokace přispěly k mimořádně realistickému dojmu ze seriálu, což je jen dobře vzhledem k tomu, že je založen na skutečných událostech."

"The Good Mothers" je kniha z oblasti literatury faktu od Alexe Perryho, která vyšla v roce 2018. Vypráví příběh skupiny žen, které se postavily mocnému italskému mafiánskému syndikátu 'Ndrangheta. Kniha se zaměřuje na město Gioia Tauro, které se nachází v jihoitalském regionu Kalábrie a je považováno za srdce 'Ndranghety.

'Ndrangheta je mocný italský mafiánský syndikát sídlící v regionu Kalábrie v jižní Itálii. Je považována za jednu z nejbohatších a nejmocnějších zločineckých organizací na světě, která je významně zastoupena v Evropě, Severní a Jižní Americe a Austrálii.

Ndrangheta vznikla koncem 19. století jako venkovský zločinecký syndikát zaměřený na vydírání a únosy. Postupem času se vyvinula v sofistikovaný zločinecký podnik zapojený do široké škály nezákonných činností, včetně obchodu s drogami, praní špinavých peněz, vydírání a politické korupce. Jedním z klíčových faktorů úspěchu 'Ndranghety je její vysoce decentralizovaná struktura, která znesnadňuje orgánům činným v trestním řízení zaměřit se na organizaci jako celek.

Namísto toho Ndrangheta působí prostřednictvím sítě nezávislých skupin nebo "klanů", z nichž každá má vlastní hierarchii a vedení. Ndrangheta má v Kalábrii silný vliv na místní ekonomiku a politiku, neboť se předpokládá, že mnoho politiků, podnikatelů a představitelů orgánů činných v trestním řízení je na tuto organizaci napojeno.

To italským orgánům ztěžuje účinný boj proti moci a vlivu 'Ndranghety. Přesto se v posledních letech podařilo proti 'Ndranghetě dosáhnout několika významných úspěchů. V roce 2019 italské orgány při sérii razií po celé Evropě zatkly více než 300 podezřelých členů organizace. 'Ndrangheta však zůstává hrozivou silou a její vliv bude pravděpodobně i nadále citelný v jižní Itálii i mimo ni.

Video
Video se připravuje ...

Trailer seriálu The Good Mothers Disney Plus

Fotogalerie
16 fotografií