21. duben 2019
Svátek slaví Alexandra, zítra je Velikonoční pondělí / Evženie

Hvězdní hosté ve Varech: Držitel Oscara Tim Robbins, upír Robert Pattison a kdo další?

/
 • Kdo ze slavných letos přijede do Karlových Varů na festival?
  28. června 2018 ● 15:30
   

  Na filmovém festivalu ve Varech už se protočilo mnoho slavných a hollywoodských herců a letos to nebude jiné. Návštěvníci a milovníci filmů se mohou potkat nejen s oscarovými herci, ale také oceněnými režiséry, scenáristy, kteří představí své nejnovější snímky. 

 • 1.

  Tim Robbins (59) – americký herec a držitel Oscara

  Ač má za sebou desítky známých filmů, divákům se do paměti vryl filmem Vykoupení z věznice Shawshank s kolegou Morganem Freemanem. Tam si zahrál mladého bankovního úředníka Andyho Dufresnea a role ho vyšvihla do hereckých výšin.

  V roce 2003 Tim Robbins získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka a na Oscara byl také nominován z pozice režiséra za nejlepší režii filmu Mrtvý muž. Za titulní roli ve filmu Hráč získal cenu pro nejlepšího herce na MFF v Cannes a také Zlatý globus.

  Oscarový herec, který se mimo jiné živí také jako režisér, scenárista, producent a hudebník, na 53. ročníku festivalu převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

  Tim Robbins ve filmu ničí svou manželku sexuální závislostí
  Tim Robbins ve filmu ničí svou manželku sexuální závislostí
  Autor: Profimedia.cz

 • 2.

  Robert Pattison (32) – britský herec

  Charismatický herec Robert Pattinson se stal celosvětově známým poté, co exceloval v roli upíra v romantickém fantasy filmu Stmívání a dalších jeho pokračováních. Ještě předtím ho ale diváci zaznamenali z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, kde ztvárnil Cedrika.

  Po roli upíra Edwarda Cullena začal žít s herečkou a kolegyní z filmu Kristen Stewart, v roce 2013 se ale rozešli. České divačky ale mají šanci, Robertovi nevyšel ani vztah s poslední přítelkyní a tanečnicí FKA Twigs, s níž byl zasnoubený.

  Robert Pattinson na filmovém festivalu převezme Cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky na závěrečném slavnostním večeru.

  Lammers plánoval svůj útok na premiéře filmu z upírské ságy Stmívání, kde zazářili Kristen Stewart a Robert Pattinson.
  Lammers plánoval svůj útok na premiéře filmu z upírské ságy Stmívání, kde zazářili Kristen Stewart a Robert Pattinson.
  Autor: Profimedia.cz

 • 3.

  Anna Paquin (35) – novozélandská herečka a držitelka Oscara

  Půvabná blondýnka, jež se narodila v Kanadě, ale vyrostla na Novém Zélandu, ohromila filmový svět svou rolí ve filmu Piano z roku 1993. Zahrála si nemanželskou dcerou Floru, za kterou získala ve svých 11 letech Oscara. Do hlubšího podvědomí diváka se však dostala až rolí Roque ve filmem X-Men, X2 a X-Men: Poslední vzdor.

  Na kontě má několik dalších ocenění například za seriál Pravá krev. Anna Paquin je provdaná za svého kolegu Stephena Moyera, s nímž má dvojčata.

  Milenci se poznali během natáčení seriálu Pravá krev
  Milenci se poznali během natáčení seriálu Pravá krev
  Autor: ČTK, Profimedia.cz

 • 4.

  Stephen Moyer (48) – bristký herec

  Manžel herečky Anny Paquin přijede do Varů také. A to nejen doprovodit svou manželku, ale také představit divákům drama Sklenka na rozloučenou, jež je jeho režisérským dramatem. S Annou si zahrál v seriálu Pravá krev.

  Anna Paquin a Stephen Moyer čekají první společné dítě
  Anna Paquin a Stephen Moyer čekají první společné dítě
  Autor: ČTK, Profimedia.cz

 • 5.

  Terry Gilliam (77) – americký režisér

  I když působí za kamerou, ve světě se proslavil jako jeden ze členů kapely Monty Python. Terry Gilliam režíroval filmy jako 12 opic, Strach a hnus v Las Pegas, Kletba bratří Grimmů a další. Do Karlových Varů přijede představit svůj nejnovější snímek Muž, který zabil Dona Quichota. V roce 2006 už zde představil film Krajina přílivu.

  Terry Gilliam
  Terry Gilliam
  Autor: profimedia.cz

 • 6.

  Barry Levinson (76) – americký režisér a držitel Oscara

  Na svém kontě má desítky celovečerních filmů, mezi ně patří jeho nejznámější snímek Rain Man s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem v hlavní roli z roku 1988. Za ten také získal Oscara za nejlepší režii. Na svém kontě má také dalších pět oscarových nominací, včetně soudního dramatu … a spravedlnost pro všechny, která vynesla nominaci na Oscara nejen jemu, ale i jeho manželce.

  Následovaly další snímky s nominací na Oscara jako Bistro, dále napsal scénář k filmům Přirozený talent, Dobré ráno Vietname, Bugsy, Spáči a mnoho dalších. Ve Varech převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

  Barry Levinson
  Barry Levinson
  Autor: profimedia.cz

   

  Fotogalerie
  30 fotografií

Festival Karlovy Vary 2019

Kde hledat celebrity Brigáda

54. ročník MFF Karlovy Vary proběhne od 28. června do do 6. července.

S festivalem jsou tradičně spojené i velkolepé party plné hvězd. Hektický program a večírky se ale ne vždy obejdou bez trapasů.

Minulý ročník

Předchozí ročník vyhrál film Je mi jedno, že se do dějin zapíšeme jako barbaři.

Podívejte se, jaký byl program minulého ročníku. Mezi hosty v roce 2018 nechyběla tak zvučná jména jako Tim Robbins, nebo Robert Pattison, který si na slavnostním ceremoniálu převzal zvláštní cenu.

O filmech na festivalu v Karlových Varech čtěte na webu Reflex.cz

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

krista2018: Hvězdní? no nevím. Ale co vím, že to zase bude nezřízená žranice a opiliáda a poblité schody. A sešlost všelijakých VIPiáků a předvádění rób. Asi závidím, že mě nepozvali. Nevadí, tak ahoj

(28. 06. 2018 17:19)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy