Mihulová musela natáčet v angličině: Měla jsem s tím co dělat! Blesk TV
„
Já jsem měla největší starost mluvit anglicky a ještě u toho hrát. Byla jsem ráda, že i přesto, že Sean slyšel mojí angličtinu, tak to risknul a takovou úžasnou a nádhernou roli mi dal. Jsem moc šťastná, že to tak dopadlo. A měla jsem s tím co dělat, protože hrát vyhrocený a emotivní scény a myslet na tu angličtinu, včas tu hlavu vypnout, aby přišla slza, bylo to těžký, ale nádherný,“ svěřila se Mihulová na tiskové konferenci.
Zpět na vrchol ji dostal snímek Slávka Horáka Domácí péče, kde hrála hlavní roli a za kterou loni na festivalu získala Křišťálový glóbus za nejlepší ženský herecký výkon.
Ani Aňa Geislerová, která ve filmu Anthropoid také hraje, se nechlubí valnou angličtinou. „Během natáčení jsem fungovala jako poradkyně pro český akcent. Já jsem měla velkou výhodu v tom, že můj akcent byl nejlepší,“ přiznala herečka.
Jaromír Jágr a Veronika Kopřivová na zahájení festivalu ve Varech.
Autor: P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík
Alena Mihulová ve Varech
Autor: P. Machan, M. Hykl, R. Klejch, D. Malík