Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

Slavnostní zakončení festivalu očima Iny T.: Přehlídka přešlapů! Snad jen Johnny zabodoval

/
 • Slavnostní zakončení festivalu očima Iny T.: Přehlídka přešlapů! Snad jen Johnny zabodoval
  29. srpna 2021 ● 05:00

  Ostře sledovaný filmový svátek je u svého konce a s ním spojené slavnostní zakončení vyžaduje velké gala finále. Samotný 55. ročník hostící jak tuzemské, tak hollywoodské star v podobě Johnnyho Deppa, Michaela Caina či Ethana Hawkea, se projevil jako prestižní exhibice hvězd, kde nechybí slavní tvůrci ani divácky vřele přijatá díla. Filmová přehlídka, čítající každoročně na 200 filmů z celého světa, s pečlivě koncipovaným programem, očekává i odpovídající stylovou prezentaci příchozích. Zatímco zahájení se neslo ve znamení modrých šatů Jitky Čvančarové, slavnostní ukončení tak výrazné módní drama nezažilo. Přesto se našlo několik zajímavých rób, co za zmínku rozhodně stojí.

 • 1.

  David Pastrňák s partnerkou: Extravagance, co červenému koberci nedostojí, známka 5

  Hvězdný hokejista NHL David Pastrňák se výstředních kousků nebojí, což předvedl nejen na minulých ročnících KVIFF. Tentokrát se podle vlastních slov chtěl sladit s přítelkyní Rebeccou, která oblékla béžovou, flitry a kamínky bohatě pošitou asymetrickou řízu s řasením, jež jí však na těle neseděla a neustále si ji upravovala.

   

  Pastrňák smoking alternoval značně diskutabilním světlým sakem, jehož dominantou je kovový detail spony, peroucí se o pozornost s knoflíky košile. Volba vhodná na party včetně lakýrek se suchým zipem gala na červeném koberci neobstojí a je otázkou, proč ji při jasném dress code hokejista vůbec zvolil.

 • 2.

  Alena Doláková: S efektem flitrů, známka 2

  Herečka Alena Doláková, na festivalu zastupující film Zrcadla ve tmě, v němž hraje tanečnici Marii,  oproti černým šatům ze zahájení tentokrát vynesla zlatou róbu značky Leeda, která obtahovala její křivky. Asymetrická, na zem spadající říza s vlečkou efektně využívá materiálu, posázeného flitry měnícími barvu ze zlaté na béžovou. Rozparek dává nahlédnout na správně zvolené tělové páskové lodičky a jediné, co bych vytkla, je účes, jenž s šaty a jejich elegantním vyzněním nekonvenuje.

 • 3.

  Krobotová s doprovodem: Katastrofa v páru, známka 5

  Do vlečky se táhnoucí transparentní róba by byla se správným podkladem očekávaným elegantním standardem, avšak pod průsvitem viditelné spodní prádlo včetně křivek těla ubírá veškeré body včetně potencionální noblesy, jež charakter akce vyžaduje. Lépe nedopadl ani nový partner charismatické herečky Lenky Krobotové, který místo smokingu nepochopitelně volil kostkou puncovaný, pro slavnostní zakončení zcela nevhodný barevný oblek a černé boty nad kotník. Partnerská premiéra alespoň co se týče outfitů nemohla dopadnout hůře.

 • 4.

  Andrea a Jiří Bartoškovi: Noblesní podání, známka 1

  O poznání civilnější oproti zahájení, avšak o nic méně elegantní byla volba Andrey Bartoškové, která sáhla po transparentních, od pasu do jemného zvonu rozvolňujících se šatů, vystačujících si s efektem průsvitnosti a výrazného náhrdelníku. Prezident KVIFF Jiří Bartoška jako obvykle dostál etiketě a na červeném koberci byli s manželkou i tentokrát za dvojici udávající styl.

 • 5.

  Ethan Hawke & manželka Ryan: Manželské přešlapy, známka 4

  Charismatický herec Ethan Hawke, který ve Varech představil thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje, při zakončení přebíral cenu z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Pro tu příležitost zvolil šedozelený, kravatou doplněný oblek, který však dress-codem daný smoking, nahradit nezvládne. Černobílé mokasíny jsou samy o sobě zábavné, k celku jsou však nemožnou volbou. A ani jeho manželka dojem příliš nevylepšila, neb pudrově růžová, něžně rozvolněná róba s krajkovými detaily a transparentními rukávy kolidovala s barevným tetováním na průsvitem odhalených pažích.

 • 6.

  Ester Geislerová: Ve stylu Hollywoodu, známka 1-

  V módě experimentující herečka Ester Geislerová, stojící za projektem Terapie sdílením, měla na letošním gala ukončení festivalu ve výběru šatů šťastnou ruku. Plisovaná, na materiálu s efektem vysokého lesku postavená, klasicky střižená róba Diane von Furstenberg by uspěla i v Hollywoodu.

   

  Jediná nevýhoda charakteru materiálu je to, že přidává na objemu, stejně jako překřížený a řasený detail na přední části. Přesto musím pochválit celkový vzhled, od pokládaných vln přes doplňky a make-up, který zvolený, zlatou éru filmu připomínající styl, dotahují.

 • 7.

  Johnny Depp: Konečně naplno boduje, známka 1

  Zatímco pro příjezd zvolil hollywoodský herec Johnny Depp nemožný, homeless stylem inspirovaný potrhaný džínový model, v němž nebetyčně připomínal bezdomovce, pro gala večer neváhal sáhnout po předpisovém, vestou a lakýrkami doplněném smokingu. Mohl by tak jít příkladem dalším příchozím, jež si s vysoce formálním pánským dress-code nevěděli rady.

 • 8.

  Jiří Šlégr s manželkou Lucií: Potíže s velikostí, známka 4

  Konec karlovarského festivalu si přijel užít i bývalý hokejista Jiří Šlégr spolu s manželkou, Miss z roku 2005, Lucií Šlégrovou. On zvolil outfit v podobě klasického smokingu, kde bylo vše, kromě robustních, eleganci nenahrávajících hodinek, v pořádku. Její volba byla o poznání těžší. Velký výstřih by působil levně, avšak mělký střih živůtku zlatých, plisovaných šatů je jednoznačně příliš malý. Jediným řešením je model na míru, jenž bude sedět štíhlé postavě i vnadnému, ale běžnou konfekci zamítajícímu hrudníku.

   

  Fotogalerie
  112 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 32

NovyZakon: Krobotové sebevědomí rozhodně nechybí -). Na to co dokázala v umění a na to jak vypadá je skutečně neuvěřitelná suverénka -))

(29. 08. 2021 22:13)

sasa-tu: Jsou mi ukradení, všichni.

(29. 08. 2021 19:04)

Anifa: Přesně tak. Už vidím ty davy v kinech

(29. 08. 2021 15:24)

padrino: Tak nevím,jaký má "voči" má madam T,ale Deep se mi víc líbí jako houmelesák.Jeho oblek na červeným koberci je tuctovej.

(29. 08. 2021 13:49)

Arany: Konečně, že ta přehlídka extravagantních snobů končí. Moudrosti moc nepobrali a mnozí ani základní vkus.

(29. 08. 2021 12:23)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy