Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Ina T.: České političky děsí nevkusem. Benešová v průhledné halence, motorkářka Schillerová a Dostálová v kůži

/
 • Ina T. o političkách
  15. února 2021 ● 06:00

  Zdá se, že je i nadále nutné připomínat, nakolik je image a prezentace politických špiček zásadní a měla by odpovídat společenské prestiži, která se k jejich postavení váže. Zářným příkladem budiž nedávná fotka ministryně financí v šatech a saku v národních barvách, která, ač se ukázala jako barevně upravená, nebyla ukázkou kultivovaného vkusu ani před zásahem neznámého vtipálka. Nevyjímaje její model zvolený pro kontrolu cen respirátorů v obchodech, v němž mnohým občanům připomněla dominu. Je snad na vině nedávná americká inaugurace, kde si vkus a úroveň v mnohých outfitech podávaly ruku, že modely lokálních politiků opět budí emoce?

  Upřesňuji, že nedoufám, že budou české političky módními ikonami, podobně jako jejich kolegyně v zahraničí. Skromně ale očekávám formálně elegantní kreace a kultivovanost v jednání i odívání jako součást jejich image. Důstojnou reprezentaci, za kterou se jako český občan nebudu muset stydět. PS: Podotýkám, že političky nehodnotím kvůli tomu, že jsou ženami, neočekávám od nich víc péče o zevnějšek než od mužských protějšků.  Ale na rozdíl od politiků v oblecích mají širší variabilitu outfitů, čímž pochopitelně častěji zaujmou můj pohled módní kritičky.

 • 1.

  Alena Schillerová: Míří na moto párty? - 5

  Alena Schillerová
  Autor: Profimedia

  Ministryně financí je ze všech žen v politice nejvýraznější personou, která se navíc blaženě cachtá v rybníčku mediální pozornosti a doposud se marně snaží pro tyto účely využít i své oblékaní. Tristní byla i její volba outfitu, který zvolila pro zmíněnou kontrolu v supermarketech. Černý, těžkým robustním řetězem puncovaný rolák, tmavě modré ohrnuté džíny a koženková, střih motorkářského kříváku napodobující bunda. Tvrdě působící model je vhodný na motorkářský sraz, pro politickou reprezentaci je absencí serióznosti zcela nepatřičný.

 • 2.

  Jana Maláčová: Tudy cesta nevede - 4

  Jana Maláčová
  Autor: Profimedia

  Ač nejmladší z hodnocených, ministryně práce a sociálních věcí lepším vhledem do módy neoplývá a dá se označit za v módě tápající. Blankytné šaty v délce pod kolena, s vázačkou v pase a širokými rukávy jí nesvědčí střihem, který přidává horní části na objemu, a navíc v žádném místě postavy adekvátně nesedí. Pouzdrové šaty ano, ale na míru s ohledem na proporce a jejich potřeby. Navíc s důrazem na doplňky, které outfit vkusně obohatí. Retro černé lodičky ho totiž jen zbytečně zestaršují. Vhodnější by byly tělové střevíce, které by nepůsobily tak tvrdě a opticky by prodloužily nohy.

 • 3.

  Marie Benešová: Nedůstojné funkci i věku - 5

  Marie Benešová
  Autor: Profimedia

  V kombinaci neforemného saka a polyesterové haleny představuje ministryně spravedlnosti Benešová průměrnou českou důchodkyni, kterou však díky postavení ve vládě není. Její dramatický nevkus se mnozí snaží bránit blížícími se třiasedmdesátinami. Avšak ty nejsou omluvou neúnosného modelu prádla a kůže odhalujícího topu, jehož bizarnost je umocněna divokým zvířecím vzorem. Volba vskutku netaktní k funkci, kde by měla být vysoká kultivovanost samozřejmostí.

 • 4.

  Lenka Bradáčová: Světlo naděje na konci tunelu - 1

       

  Lenka Bradáčová
  Autor: Profimedia

  O vrchní státní zástupkyni se mluví jako o nejvlivnější ženě Česka, zároveň se často zmiňuje její chladný vztah s Marií Benešovou i potencionální kandidatura Bradáčové na prezidenta. Ač má za sebou pár módních přešlapů, v šatech v lila odstínu, perfektně vyznívajících s účesem, chyby neshledávám. Pod kolena dlouhým pouzdrovým šatům pečetí elegantní ráz do manžety nařasené rukávy i vkusná vázačka kolem krku. Pudrové střevíce barevně ladí a celek se zdá jako kýžená syntéza hrdé důstojnosti a ženskosti odpovídající jejímu postavení.

 • 5.

  Miroslava Němcová: Formální standart neurazí - 2 -

  Miroslava Němcová
  Autor: Profimedia

  Tvídové sako klasického střihu doprovází elegantní kombinace černých kalhot a bílé halenky, zakončené kašmírovým svrchníkem. Ten mohl rozbít barevnou neutralitu, o což se zřejmě snaží hnědá kabelka v příliš teplém odstínu. Šála měla být rafinovaněji uvázána, přesto se jedná elegantní standart, který kvalitativně odpovídá situaci a stylu Němcové, jež umí dobře pracovat i s doplňky jako šátky, brožemi či perlami. Bývalá šéfka Sněmovny, nyní senátorka, kandidaturu na prezidenta rovněž nevylučuje a svým střízlivým lady šatníkem by Hradu po letech úpadku konečně dodala trochu noblesy.

 • 6.

  Klára Dostálová: Módní tragédie pokračuje - 5

  Klára Dostálová
  Autor: Profimedia

  Ministryně pro místní rozvoj se před dvěma lety módně vyznamenala otřesným rudým modelem s liškou přes ramena. Přes vlnu kritiku stylistu evidentně nezaměstnala a svými kreacemi dál přesvědčuje o svých mezerách ve znalosti dress-code. Svoji lásku ke zvířecím kůžím (či jejich napodobeninám) ke smůle nás všech promítá i do outfitů na jednání vlády. Retro kožené sako v navy odstínu se štepováním ramen je pro svoji neformálnost na zasedání nemístné. Dostálové v ramenou správně nesedí a opticky přidává objem horní polovině těla. Vzhledem k nekonfekční velikosti je nezbytné oblečení včetně sak nechat šít na míru. Perlový náhrdelník zkracující krk se s koženkou stylově tříští a jen pečetí další porážku ministryně v bitvě se základy vkusu.

 • 7.

  Věra Jourová: Trefa do nevšedního odstínu - 2

  Věra Jourová
  Autor: Profimedia

  Místopředsedkyně evropské komise má za sebou kariérní kotrmelce čítající vazbu za kauzu Budišov i působivé ocenění časopisu Time, které získala jako první Češka. Neméně zajímavé jsou i její elegantní bussines outfity. V magenta odstínu nesoucí se povedený komplet saka s pouzdrovou sukní těží z výrazné barvy, jež je ženská i mocná zároveň. Kabelka má dobrý tvar i barvu, jen boční vsadka barevně ruší svým pro značku Burberry typickým tartanem. Sukně by navíc dle dress-code měla být o fous delší, a to alespoň pod kolena.

 • 8.

  Markéta Pekarová Adamová: Fádnost černé nezvládla oživit - 3

  Markéta Pekarová Adamová
  Autor: Profimedia

  Černé kalhoty cigaretového střihu jsou spolu se sakem stejné barvy základem elegantního šatníku, na kterém se dá outfit snadno vystavět. Adamová monolit černé naředila ležérním trikem s barevným potiskem, které nejenže stylově nekoresponduje ale jako kombinace nekombinovatelného ani nefunguje. Ze saka vykukující lem topu navíc vytváří dojem, že je sako příliš krátké. Košile s vázankou či uhlazená minimalistická halenka bude pro příště příhodnější volba.

 • 9.

  Kateřina Valachová: Výrazný vzor k diskuzi - 3-

  Kateřina Valachová
  Autor: Profimedia

  Celoplošné geometrické zdobení obleku představuje riskantní módní sázku, která bývalé ministryni školství nevyšla. Vybočení z monotónní klasiky jistě, ale výrazný vzor se neměl přít o pozornost s jiným potiskem. Sako je navíc ve špatné velikosti a účes s formálním stylem též nekonvenuje. Přesto kvituji snahu jít proti střednímu proudu.

 • 10.

  Zuzana Čaputová: Inspirace od sousedů - 1

  Zuzana Čaputová
  Autor: Profimedia

  Ač je slovenskou prezidentkou, nemohu ji v hodnocení nezmínit, neb by svým postupně cizelovaným lady stylem mohla být příkladem i naším političkám. Není to ještě bez drobných chyb, přesto inspirací, troufám si tvrdit, je. Pro summit V4 zvolila monochromatický zelený komplet saka s nařaseným prvkem místo klopy a sukně do půli lýtek. Celek pak barevně doplnil krémový svrchník v klasickém střihu s klopou do špičky. Chvályhodný je i fakt, že jak outfit, tak boty jsou od slovenských značek.

  Fotogalerie
  11 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 45

melindala: Caputova se svoji krabicovou postavou bez pasu, nohama jako sloupama a uplyma satama je skutecne vzor hodny sledovani

(07. 03. 2021 14:39)

paralenka: Disgusting!!!

(16. 02. 2021 14:27)

paralenka:

(16. 02. 2021 14:17)

paralenka: Že sem míchá i politiku, Němcovou málem vidí na Hradě, nevhodné takhle míchat hadry s osobním názorem o političkách.

(16. 02. 2021 14:16)

paralenka: Další Franci na obzoru? Slečno, vaše soukromé názory prezentují nejen módní postřehy, ale obsahují i politický akcent. To, co jste napsala o Němcové, to jasně dokazuje! Už chybí jen krůček k tomu, abyste se po vzoru Franzi s**la do politiky,
raději se držte svého kopyta! A jinak - je dost obtížné obléci figuru ministryně spravedlnosti, neboť je nejen starší paní, ale poněkud korpulentní na rozdíl od štíhlé Bradáčové. Ony i mladší ročníky to nedávají, třeba Maláčová, pokud mají kila navíc. Ohledně Čaputové, když už jste ji zamíchala mezi Češky, jen to, že pro mě zrovna módní inspirací není, při své plnější postavě se občas předvádí v pouzdrovkách, kde je vidět každý tukový polštář! Vaši zálibu v různých vázačkách také neberu, přijdou mi jak z minulého století a zkracují krk. Ale holt sem tam hodíte výraz z módní branže a už jste renomovaná odbornice?!

(16. 02. 2021 14:12)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy