kdy jste se naposledy zhulil? (Vaše jméno) 
No, rozhodně se zhulim dneska, neb kamarádovi se narodila dcerka. Dobře ty, Jendo! Jináč už je tady i aktuální fotka, tohle je poslední otázka, já se loučím pílím do kanceláře vymýšlet díl Comebacku o husích játrech. Mějte se všichni krásně, jestli vás Comeback baví, tak na něj koukejte. Chat five, bro!
Co to bylo za super gympl, kdyz jste tam byl v zasade slusnakem?:) (horst) 
Chodil jsem na Zborovskou, do matematické třídy.
OK, platonicky v poho. :)) V nové řadě se objevují již i další role a rozsáhlý kompars. Píše se líp, když se tam dají dát další role, viz včera výborná etuda učitelky, o které jsme zatím jenom slýchali! :) Asi jo, co..  (jiří m.) 
V nových dílech, co teď půjdou, jsou některé moc vydařené epizodní role, včerejší Kobra mně osobně moc dobrá. Ale epizodky jsou dvojsečné, samozřejmě je fajn, když si přimyslíme nějakou postavu, ale vymyslet ji, aby byla konzistentní a komická, není úplně jednoduché.
A co když to vážně udělám??  (Exinka) 
No tak já si tu fotku prohlídnu, mrknu na seznam kapel, a když se mi obé bude líbit, tak se ozvu.
Cauves Jirko :) Comeback je super!! Jak vznika ten scenar? kde beres napady? je to treba podle aktualniho spolecenskeho deni? Nebo treba i osobni zazitky? dik za odpoved (Terka) 
Scénář vzniká tak, že někdo přijde s nápadem v pár větách, o čem by celý díl mohl být. Pak přemýšlíme, jak by na dané téma reagovaly naše postavy a zda to bude vtipné. Vymýšlíme spoustu věcí okolo, téma dílu se mění a mění, až najednou zjistíme, že z původního nápadu nezbylo vůbec nic. Tak si dáme kafe, cigaretu, sedíme, mlčíme a díváme se do zdi. Ale pak to vždycky nějak odevzdáme. Vlastně je to někdy pro mě dost záhadou, jak takový scénář vzniká. Občas mám podezření, že je v tom černá magie.
Kdy se Ozzák setká s Ozzy Osbournem? (Jakub) 
Jestli Ozzy někdy přijede do Česka, bude Ozzák rozhodně hrozit v první řadě.
Kde čerpáte napady na jednotlivé díly ? inspirujete se treba v zahranici?? dik, jinak to delate dobre.. :)  (Petra) 
Hledáme, kde se dá. V našich rodinách. Mezi našimi kamarády. V historkách, co někde zaslechneme. V divných okamžicích, které zažijeme. Samozřejmě koukáme i na zahraniční seriály a když se nám něco líbí, zkusíme si to upravit pro vlastní účely. Ono to ani jinak nejde, všechno už napsal Shakespeare a dneska už všichni dělaj jenom variace.
Ahoj Jiříku, už máte vymyšlený název pro kapelu? ;-) (J.V.) 
Zatím ne. Spoluhráči neocenili geniální název, který jsem vymyslel. Měli pocit, že moje adresa se jako název kapely prostě nehodí.
Strašně se mi líbíš. Bral by si 20-ti letou slečnu? Strašně po tobě toužím! Mám na tebe děsnou chuť! Chci Tě!!! (Exinka) 
Jak jsem už řikal, pošli do Blesku seznam oblíbených hudebních skupin a fotku a uvidíme.
Cau Jirko, mas nejake zkusenosti s drogami?? Tvrdé i lehké? Vypadáš jako dobrej typouš :) jinak Comeback je supr!! (Roman) 
Zkušeností mám dost se spoustou přírodních i uměle vyrobených legálních i ilegálních substancí. Ale rozhodně jsem rád, že jsem je začal sbírat až relativně pozdě, po dvacítce. Na gymplu jsem byl v podstatě slušnej kluk.
Zdravim .. Stal se na place nejakej fakt hustej trapas ??  (Franta) 
Myslim, že trapasy a veselé historky se na place stávaj pořád, ale já tam skoro nejsem, takže nevim.
Cusky Jiroušku :) zajimalo by me jestli si mel nekdy neco s nakou hereckou na place ? popripade s hercem ? Myslim, jestli si vymenujete tekutiny atak .. :-D jinak serial Comeback me fakt bavi.. to je jediny na co se na Nove koukam !! (Rozumbrada) 
Tekutiny s herci či herečkami jsem si vyměňoval jen jednou, když jsem si na čtené zkoušce vzal omylem cizí kafe. Dík za pochvalu.
kdo je na nově největší fanoušek vašeho seriálu? (Vaše jméno) 
To moc nevím, já jsem furt zavřenej v tom našem kanclu na Národní a na Barrandov skoro nejezdím.
Dobrý den, může rozum a chtíč zůstat v opozici natrvalo? (Inženýr Třmínek) 
All your base are belong to us!
Kolik scenaristu na projektu ve skutecnosti maka?Co vlastne dela sefscenarista (cenzora)?Je pravda, ze se snazis podobat svým kocourům (barva vlasů=srst kocourů)? (PaKo Urtica) 
Teď zrovna na scénářích Comebacku děláme v šesti: Tomáš Baldýnský, Zdeněk Dušek, Vladimír Fanta, Tomáš Holeček, Petra Soukupová a já, v průběhu času se ve scénáristickém týmu vystřídalo tak patnáct lidí. Šéfscénárista se kromě vlastního vymýšlení legrace snaží ostatní trochu organizovat a motivovat. Dost často marně. Jinak ta fotka je stará, teď už vypadám jako seriózní člověk. Takovej Sick Boy z Trainspottingu.
Barney nebo Sheldon? Chat five, bro! ;) (Sebastian) 
Chtěl bych bejt chytrej jako Sheldon a awesome jako Barney.
Předem moc děkuji za seriál Comeback. Chtěla bych se zeptat, je nějaká vize kolik bude řad tohoto seriálu, nebo na kolik řad máte podepsanou smlouvu? (Hana) 
Po každém odevzdaném dílu máme pocit, že jsme už úplně vyšťavení a že už nemáme sílu napsat nějaký nový. Ale zatím jsme se vždycky vzchopili a napsali další. Jak dlouho to ještě dokážeme, to si netroufám odhadnout.
proč jste se rozvedl? co jste dělal před scénaristikou? (Vaše jméno) 
Na rozvod jsem už odpovídal, před Comebackem jsem vystřídal spoustu obskurních zaměstnání - holku pro všechno v prodejně čerpadel, vysokoškolského pedagoga, programátora, PR konzultanta, hudebního dramaturga, novináře a tak. Taky jsem jednou počítal algoritmy výherních automatů, které budou ožebračovat lid někde v Beninu. To byla krásná práce.
jakou roli ve vašem týmu hraje tomáš baldýnský? kdo je nejvtipnější? (Vaše jméno) 
Tomáš hraje zásadní vůdčí roli. Bez něj by Comeback nikdy nebyl. Vlastně je to takový náš car. Ale car, kterého máme všichni rádi a uznáváme ho. A navíc nejvtipnější car, to se nedá s Petrem Velikým vůbec srovnávat.
Kolik ti ten seriál sype? Asi se to celkem vyplatí víc, než učit matiku, ne? :) (Mongol) 
Tak nějaký peníze mi na účet chodí, byť třeba zrovna teď netuším, jak zaplatím daně. Ale každopádně s platem asistenta na VŠ se to nedá srovnávat. Ovšem jsou to tvrdě vydělané peníze...
máte informaci o tom, že by na nově nebo v jiné televizi vynikal nějaký další sitcom? (Vaše jméno) 
Tak myslím, že sitcom je relativně levný televizní formát a Comeback dokazuje, že může být i docela úspěšný. Takže nové sitcomy určitě vznikají, kdy budou na obrazovkách, to netuším.
kolik stojí jeden díl comebacku? (Vaše jméno) 
Tak to netušim.
Chodíš kalit s Dejdarem? A je s ním taková sranda jako v seriálu? Nějakou historku bys neměl? Hodně štěstí, čau. Roman (Come Back) 
Nechodím. Kdysi jsme s ním a s Tomášem Baldýnským čekali v jedné restauraci na GoGotta, který ovšem nepřišel. A s Martinem Dejdarem legrace byla.
Muzes nam rict nakou vtipnou historku z nataceni? dik, jinak vas sleduju pravidelne a super!! (Ludek) 
Já na natáčení skoro nejsem, většinu pracovního času trávím v kanceláři. A tam se moc vtipných historek nestává...
a vyfotej? (Vaše jméno) 
Jo jo, právě je tu slečna z Blesku s bleskem.
Je hospoda u Jezevce také v Karlíně? (Marie K.) 
Myslim, že všechny establishe se točily v Karlíně, ale jist si nejsem.
kolik lidí u vás v týmu bere antidepresiva? a vy? jaké? (Vaše jméno) 
Bývaly doby, kdy se o nás na Nově říkalo, že antidepresiva berou všichni, co na Comebacku dělají, kromě kameramana, a ten se aspoň jmenuje Smutný. Já byl pár let na Cipralexu, ale už nezobu.
jak to vypadá s celovečerním filmem comeback? (Vaše jméno) 
Já za sebe můžu říct, že doufám, že Comeback jako film vznikne.
Jack or Meg White? (loupak) 
Jack. Sorry, Meg, ale kdyby hrál ve White Stripes na bicí medvěd, nebyl by to takovej rozdíl.
co si mislíte o nahé balzerové? (Vaše jméno) 
Vůbec jsem nevěděl, o co jde. Rychle jsem si to vygoogloval a je mi to vlastně ganz egal.
Jsem přítelem Marušky Doležalové, opatrně Jiří! :) Ale chci se zeptat, zda vám nevyschnou nápady, vím, že se docela nadřete... a budete rozpracovávat také některé její nápady?  (jiří m.) 
Jiří, nebojte, jsem pouze platonický ctitel. Maruška nám teď dala nějaké náměty, jestli se nám z nich podaří napsat nějaký díl, to ještě nevím.
Zdar, chodíš ještě k Tygrovi?  (Karel) 
Tam jsem myslím nikdy nechodil.
Dobrý den, můžu se zeptat, proč jste se rozvedl? To jste se hádali, nebo Vás žena podváděla? Jinak vypadáte jako sympaťák, kdybyste mě někdy pozval na kafe, asi bych neodmítla ;-) Míša (Michaela) 
Rozvedl jsem se proto, že už jsme se ženou chtěli žít každý sám a ne spolu. A když pošlete do Blesku seznam oblíbených kapel, portrét a foto celé postavy v plavkách a necháte na sebe kontakt , třeba to kafe vyjde.
Ahoj. Kolik jsi v životě vypil za jedno posezení nejvíc piv? Kterou značku máš rád? (čert) 
Jé, tak to nevim, ale přes deset to asi bylo. Ale teď jsem třeba celý únor abstinoval.
Čau, viděl jsem tě mislim někdy u Osičky na Žižkově na boxu chodíš tam ještě na trényngy? A chodíš někdy na zápasi? (Pavel Petráň) 
Tam jsem nikdy nebyl. Párkrát jsem byl na boxu v nějaký tělocvičně u Anděla, ale moc mě to nechytlo.
minule jste tu psal, že s kristýnou leichtovou zatím nechodíte. Už se to změnilo? (Vaše jméno) 
Nezměnilo. A asi ani nezmění, mně se stejně víc líbí Maruška Doležalová.
kde comeback vzniká? (Vaše jméno) 
Scénáře píšeme většinou v kanceláři na Národní třídě, točí se v hostivařských ateliérech.
pořád máte červenou hlavu? (Vaše jméno) 
Ne ne, teď jsem platinová blondýna, s drápkama, celá bílá průsvitná. Jestli mě tu vyfotěj, tak to i uvidíte.
umíte lyžovat?  (Vaše jméno) 
Nelyžuju, jezdím na snowboardu. Zrovna v sobotu jedu do Rakouska.
jakou nejhorší reakci na comeback jste zaznamenal? (Vaše jméno) 
Jednou jsem se na nějakéé oslavě dal do řeči s půvabnou slečnou. Několik hodin jsme si povídali, všechny porazili ve fotbálku a vše vypadalo růžově, když tu se zeptala, co dělám. Řekl jsem jí, že jsem scenárista Comebacku. Odvětila: "Pfff, taková blbost," a dál se se mnou nebavila. Smutnej příběh.
jaké jsou vaše oblíbené sitcomy? (Vaše jméno) 
Nejoblíbenější je jednoznačně HIMYM, všechny díly mám zkouknutý několikrát. Ale super je i The Big Bang Theory, britské Párování, moc rád mám i The Office a Extras.
uslyšíme někdy Ozzáka zpívat slavnou píseň Lišejníky od kapely OPN? (Jirka) 
Pochybuju. Myslim, že už není ani v repertoáru zmiňovaného OPN.
Dobrý den, pane Vaňku. jaký je váš nejoblíbenější fyzik? děkuji za odpověď a držím palce, ať vám jde práce od ruky.  (Dagmar Popová) 
Dobrý den všem. Můj nejoblíbenější fyzik je jednoznačně Richard Feynmann.

Jiří Vaněk vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK, pracoval v prodejně čerpadel, jako asistent na vysoké škole, hudební redaktor a dramaturg, PR konzultant nebo programátor. V květnu 2007 se zúčastnil Sitcom Projektu pořádaného TV Nova a než se nadál, stal se z něj šéfscénárista Comebacku.

Věnuje se hudbě, je rozvedený, žije v centru Prahy a má dva rezavé kocoury.