Při natáčení akční scény, kdy herečku coby tanečnici v baletním trikotu zastřelí samopalem neznámý útočník, "Vendulka utěšitelka" přišla k ošklivému zranění břicha. Dvě z patnácti rozbušek připevněných na jejím břiše herečce skutečně potrhaly kůži. Kromě filmové krve tak Eva cedila i tu vlastní!

Fotogalerie
3 fotografie

Osudnou se Evě stala v pokračování Sněženek scéna, v níž ji jako americkou herečku ve filmu kdosi rozstřílí samopalem. Kvůli těsnému tanečnímu trikotu však herečka nemohla mít neprůstřelnou vestu.

"Přestože Jeníčkové říkali, že je efekt bezpečný a nemůže se nic stát, dala najevo, že s jistým rizikem počítá. Prostě riziko podnikání. Hodně ji ale zaskočilo, že na place není lékař, když se zranila" řekl Blesku zdroj, který se zúčastnil natáčení. A právě rychlé lékařské ošetření do 20 minut po incidentu by podle slov ošetřujícího lékaře Radka Klubala mohlo předejít pozdějším komplikacím, především zjizvení břicha. Rány po příliš silných rozbuškách se totiž Evě zanítily a zůstaly po nich jizvy. Jeníčková Blesku incident potvrdila, ale nechtěla se k němu blíže vyjádřit.

Produkce však s herečkou nesouhlasí. Podle nich herečka sama odmítla neprůstřelnou vestu, aby vypadala co nejštíhleji, a za své zranění si může sama.

Jak se Blesku podařilo zjistit, konflikt mezi Jeníčkovou a producenty nebyl jediným incidentem, který film provázel. Další spory měl s producenty kvůli financím vést mezi jinými i sám režisér, spoluscenárista filmu a přítel Evy Jeníčkové Viktor Tauš.

(Víte, že Viki Cabadaj se oženil? Čtěte zde!)