Od počátku pronásledovaly výrobu filmu skandály a potíže.

Podle informací Blesku si původně Jakubisko pro hlavní roli čachtické paní zvolil Famke Janssen (42), kterou znají televizní diváci ze seriálu Plastická chirurgie, s. r. o. či například z filmu X Men.

"Nedomluvili jsme se," okomentovala stručně zdlouhavá jednání producentka náročného projektu Deana Horváthová-Jakubisková. Volba pak padla na britskou herečku Annu Friel (31), která je uherské grófce podle dostupných obrázků navíc i fyzicky podobná.

Fotogalerie
1 fotografie

Koprodukční snímek Bathory zaplatily čtyři země: Velká Británie, Maďarsko, Slovenská republika a Česká republika. Peníze měly podle splátkových kalendářů přitékat plynule, ale zadrhly se. Správa hradů Žebrák a Točník, kde se točilo, nedostala včas zaplaceno. Přidávali se i další věřitelé, dluhy rostly do milionů. "Nikomu nezůstaneme dlužni, až přijdou peníze, začneme splácet," nechala se slyšet Deana.

O největší skandál se pak postarali dva produkční Jan Milič a Karel Lupoměský, kteří ukradli pracovní kopii filmu Bathory a vydírali producentku Jakubiskovou. Chtěli půl milionu, jinak film dají na internet. Krádež řešila policie.

Čtěte další zajímavosti o filmu Bathory:

Mádlovi vzali hlas

V televizi s happyendem!

Jakubisko vyrval manželce jazyk