O schůzce oficiálně neinformovala radnice ani Národní divadlo. Dnes ČTK setkání potvrdili Onderka a mluvčí divadla Šárka Motalová. Národní divadlo je příspěvkovou organizací magistrátu.

Landovo ohlášené hostování na brněnské první scéně vyvolalo v minulých měsících nesouhlas části kulturní obce i některých brněnských zastupitelů, například Zuzany Brázdové z kandidátky Brno 2006. Kritici poukazovali na Landovu minulost pravicového extremisty a údajné přetrvávající nacionalistické postoje. Onderka projekt hájil, není prý vhodné zavrhnout hru před jejím uvedením.

Schůzka s Landou byla podle Onderky přátelská. Politik je na Tajemství Zlatého draka zvědavý. O čem konkrétně se ve středu na Nové radnici hovořilo, Onderka neprozradil.

Landa označuje Tajemství Zlatého draka za "zlatý hřeb kariéry" a svůj manifest. Bude autorem hudby, spolu se šéfem činohry brněnského Národního divadla Zdeňkem Plachým a Jiřím Šimáčkem se podílí i na scénáři. Představení prý odstartuje nový Landův projekt pro mládež. Premiéra se koná v listopadu. Divadlo zaznamenalo s předstihem velký zájem o vstupenky.

Internetovou petici proti Landovi zprovoznil pod heslem Nevítám hudebník a literát Petr Váša, zatím je pod ní více než 1150 elektronických podpisů. Váša nepožaduje stažení titulu z repertoáru, jen vyjadřuje nesouhlas.

Vedení brněnské činohry Landu dosud hájilo. "V současné tvorbě Daniela Landy nenacházíme nic, co by mohlo směřovat k vyvolávání pocitů nenávisti či nesnášenlivosti," napsali Plachý s Šimáčkem ve společném prohlášení.