Vítězka domácího klání bude Českou republiku reprezentovat 14. července ve Vietnamu. Svou garderobu si prý připravila ve stylu královny. "Také se tak cítím," nechala se slyšet Eliška.

"Chci zaujmout přirozeností. Tím, čím jsem zaujala na České Miss," tvrdí osmnáctiletá středoškolačka ze Strážnice na Hodonínsku. Cestu do Asie prý bere jako příležitost získat kontakty a poznat nové lidi. "Je to dobré pro budoucí práci," míní.

Fotogalerie
6 fotografií

Do Vietnamu si Bučková poveze originální model v zelené barvě, který je dílem thajského návrhářského dua Tomi by Noubikko. Další součástí šatníku bude národní kostým, který vytvořila česká návrhářka Jana Berg. Jde o reminiscenci na téma Pražské Jezulátko. Vyobrazený je na něm motiv z nástěnné výzdoby kaple svatého Václava ze Svatovítského chrámu.

"Je to model ve stylu královny," říká dívka, která si prý své role královny krásy náramně užívá.

"Mám hodně nabídek k práci," chlubí se. Na cestu do Vietnamu piluje jazyky, ale připravuje se prý i psychicky.

"Miluji Asii, ale nejsem nadšená z toho, že tam budu tak dlouho. Obavy mám pouze z toho, jak budu reprezentovat Českou republiku," říká. V

Vzorem mladičké miss je prý Petra Němcová. Motivuje ji zejména její úspěch v modelingu. Obdivuje ale i šéfovou České Miss Michaelu Maláčovou.

"Je to silná žena. Je upřímná a jde si za svým. Má peníze, ale vydělá si sama," chválí svou patronku, která ji do světa vysílá.

Vítězství v české soutěži vnímá jako dobrou životní šanci. "Vzalo mi to trochu soukromí, ale v životě není nic zadarmo. Mám však lepší sebevědomí, učím se vystupovat před lidmi. Jsou to věci velmi důležité pro život," říká.

Na světové klání česká zástupkyně poveze dvě sady luxusních originálních šperků v hodnotě 2,5 milionu korun. Ozdobí ji náhrdelníky, náušnice, náramky a prsteny z bílého zlata osazené brilianty. S sebou bude mít také dar do charitativní aukce, luxusní hodinky značky Prim z takzvané svatováclavské edice, které rovněž mají reprezentovat Českou republiku. Stejný model letos obdržel darem francouzský herec Alain Delon, který v únoru předsedal porotě České Miss.

Na loňské soutěži Miss Universe byla česká zástupkyně Lucie Hadašová desátá. Nejlepšího úspěchu ve světových soutěžích krásy dosud z českých reprezentantek dosáhla vítězka konkurenční soutěže Miss ČR Taťána Kuchařová, která v roce 2006 získala titul Miss World.