Bohužel však zatím sám netuší, které straně bude napomáhat! "Trochu se stydím, že jsem si nezjistil víc. Ale vím jistě, že nepůjde o žádné komunisty," prohlašuje Novotný.

Petr Novotný svou kariéru ve středoasijské zemi odstartoval už před pár lety, kdy tamní televizní kanál začal vysílat jeho kulinářskou show. Nyní jej známý zámožný mongolský podnikatel oslovil, aby v rámci předvolební kampaně létal v Mongolsku balonem.

"Představa, že bude někdo financovat můj zamilovaný balon a že budu díky tomu moci letět třeba přes poušť Gobi, to mě nadchlo natolik, že jsem kývl dřív, než jsem zjistil, pro jakou stranu budu vlastně pracovat," přiznává poněkud zahanbeně Novotný.

"Uklidňuje mě ale, že můj známý není žádný hlupák, který by mě navezl do něčeho nekalého a taky to, že Mongolsko je už dlouhá léta normální demokratický stát, kde celkem běžně funguje kapitalismus," dodává Novotný.

V Mongolsku se o vládu momentálně dělí především dvě nejsilnější politické strany - levicová Mongolská lidově revoluční strana a pravicová Mongolská demokratická strana.