S handicapem se prý potýká už druhým rokem. „Na levé ucho neslyším vůbec, pravé mi paní doktorka trochu zachránila,“ popisuje strastiplný boj o sluch. Ač velice nerada, musela skončit s hraním divadla.
Jediné, co jí z jejích aktivit ještě zůstalo, je Český rozhlas Pardubice a Hradec Králové, kde má Tomsová pravidelně každou neděli vlastní fejeton. Dokonce z nich loni sestavila knížku: Jiná už nebudu. Majka přišla na večer věnovaný tradičnímu kalendáři Aleše Cibulky v zajímavém tričku. „Jsem patronkou chrudimské firmy CityZen, která vymyslela edici Čeští mistři. Já mám například na prsou Špátovu kytici,“ pochlubila se Tomsová, že ještě dokáže být užitečná, i když neslyší.
Ohromná bolest
Nejtěžší životní trauma svěřila Marie Tomsová před několika lety v pořadu 13. komnata. Na syndrom náhlého úmrtí jí zemřel pětiměsíční syn Lukášek. Pak měla naštěstí ještě dva kluky Miloše a Michaela.
Marie Tomsová o listopadu 89: V bytě jsem ukrývala zbité demonstranty! David Turek