Kristýna se rozhodla pro tzv. domoškolu. „Jeden z hlavních důvodů je to, že hodně cestujeme přes celou republiku, a tak pro nás kmenová škola s denní docházkou není možná. S partnerem jsme se shodli, že stávající školský systém není poplatný době, která teď funguje a nastupuje. Moderní technologie nám zjednodušují život a nedokáži si představit, že by se děti měly učit z učebnic, když mají všechno v mobilní krabičce. Kdyby přišel někdo s tím, jak vzdělávat děti na internetu, tak by to asi bylo jednodušší,“ řekla Blesku herečka, která žije s divadelním režisérem Vojtou Štěpánkem.
„Domoškoláctví funguje tak, že dvakrát do roka je přezkoušení, což neznamená, že si sednou do lavic a teď odříkej, co ses za půl roku naučil. Je to o výstupech, portfoliu, které si s rodičem i samo dělá. To se předloží přezkušujícímu a on posoudí, zda se dítě vzdělává a vyvíjí dle vývojové fáze, a jestli ta domácí výuka funguje,“ prozrazuje Leichtová. A tak Dorotka první školní den nestrávila s taškou na zádech, ale na horách, kde se rodinka koupala v přírodním koupališti.
Kristýna Leichtová - Krest knihy Krystofa Bartose Markéta Reinischová, Daniel Kristl
Učení doma je kombinací učebnic a různých metod. „My jsme se rozhodli převzít plnou zodpovědnost za své děti. Děti se učí životem, rozhodně brzy ráno nevstávají, jako by šly do školy. Věnujete dítěti čas, kdekoliv s ním jste, ať už v tramvaji, kde mu čtete názvy zastávek, nebo když cestujeme vlakem. Dorotka si vozí pracovní sešity, nebo listy, a když ji to baví, tak se učí. Důležité je netlačit, ve chvíli, kdy na ni začnete tlačit, přestane ji to bavit,“ má jasno Kristýna, která kromě šestileté dívenky ještě vychovává čtyřletou Rozárku.
Herečka byla jednou z kmoter knihy Kryštofa Bartoše s názvem "Tajemství dvou kasiček".