Herečka Sandra Pogodová si svůj pobyt v Thajsku užívá plnými doušky a po hlavě, jak je jejím zvykem, se vrhá do všech možných dobrodružství. Vždyť jenom málokdo by se odhodlal k tomu, aby se svěřil do rukou mnicha, co mu na záda vytetuje mantru speciálně vybranou podle jeho data narození... a který místo klasické jehly provádí celý úkon speciálně seříznutým bambusem.

„Tetování může být mystický zážitek, když ho provádí buddhistický mnich. Dlouho se modlíte, odříkáváte mantry a pak podstoupíte poměrně bolestivou proceduru, při které se opět modlíte… hlavně teda, aby už bylo hotovo,“ přiznala duchovně založená Pogodová s tím, že takový postup byl neskutečný „masakr“. Především proto, že byl dost bolestivý... „Člověk to cítí, asi jako kdyby do něj někdo řezal nožíkem,“ upřesnila.

Video
Video se připravuje ...

Finková s Pogodovou dostaly padáka v Rozhlase! Asterová to ustála Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

„A žádné anestetikum, na to se tu nehraje,“ zdůraznila. Podle mnichů totiž bolest očišťuje... „Očistec to trochu připomínalo, ale přitom jsem ráda, že jsem to podstoupila. Po tetování se společně s mnichem znovu modlíte. On vám nasadí masku a na jazyk, do dlaní a okolo tetování dá tenké plátky zlata. A zase se modlíte,“ popisovala herečka známá například z filmů Post Coitum a Bathory, či ze seriálů Špunti nebo Helena.

Její záda nyní zdobí zajímavá kresba, pět řádků mantry na rovnováhu a životní balanc. U mnicha pak strávila celý den a prý se „ztratila v čase a prostoru“. „Zpětně se to vlastně moc nedá popsat slovy, protože to byl opravdu nepopsatelný zážitek,“ tvrdí Pogodová, jejíž odvahu na sociální síti ocenili nejenom její fanoušci, ale i někteří herečtí kolegové - třeba herec Jiří Ployhar (46) a herečky Michaela Dolinová(59), Tereza Bebarová (47) či Jana Bernášková (42).

Fotogalerie
62 fotografií