O tom, že Klára zemřela, informovala Ewa začátkem března. „Dnes jsem se dozvěděla, že Klára, silná žena z mého klipu Tělo, navždy odešla. Važme si zdravého těla,“ oznámila zpěvačka 3. března ve stories na instagramu. 

Teď na Kláru zavzpomínala v pořadu Interview ČT24. "Byla jsem s ní v kontaktu. Těsně předtím mi psala, nevěděla jsem co se s ní děje, protože přeci jen jsme se potkaly na natáčení klipu a předtím jsme se s holkama neznaly. A ona mi psala, že na tom není moc dobře. Strašně je mi líto, že to dospělo až sem. Člověk si uvědomí, co má, až dokud to neztratí. Uvědomíme si, že ty prsa nebyly zas tak špatný, dokud o ně nepřijdeme," říká Ewa.

 

Klára se narodila s vadou jícnu a velké problémy začala mít v roce 2017. „Jsem po 22 narkózách, po třech umělých spáncích. Přišla jsem téměř o žaludek (3/4 – pozn. red.) a část tenkého střeva. Mám jizvy, strie, povadlou kůži, zmizel mi pupík, mám i velké jizvy po opakovaných břišních operacích a malé kolem dokola po různých drénech,“ vysvětlovala sama Klára, která se navíc živila jako zdravotní sestřička.

„Dneska se mi měl akutně přepichovat můj dlouhodobý katétr v hrudníku. Tenhle typ jsem ještě neměla a... Bylo to strašný. Strašně to bolelo, nevydržela jsem. Rozbrečela jsem se a nakonec mi museli výkon provést v narkóze. Jsem moc vděčná, že se na mě nikdo nezlobil a na sále byli opět moc hodní. Nevím proč, ale tak nějak automaticky jsem si připadala špatně. Že jsem to nezvládla... Ale proč vlastně? Nezvládnout něco není přece ostuda. A je úplně jedno, kolik vám je a jestli se bavíme o zápočtu ve škole nebo píchání katétru,“ napsala před svou smrtí na instagram.

V klipu k písni Tělo před dvěma lety vystoupila řada žen a mezi nimi i sama Ewa Farna. Společně se podělily o všechno, co už jejich těla vydržela, a s nezlomnou silou hlásaly do světa, že i navzdory těžkostem jdou dál a naději by neměli ztrácet ani jiní. Silná zpráva posluchače nadchla, Farna se tehdy dočkala nadšených reakcí, a dokonce vyhrála Zlatého slavíka.

Video
Video se připravuje ...

Silvestrovských 7 pádů Honzy Dědka: Farna prozradila, jak zvládá výchovu svých dvou dětí FTV Prima

Fotogalerie
48 fotografií