Na živelnou Olgu Svobodovou Karel Gott nezapomněl až do konce svého života. Byla to právě ona, kdo ho zasvětil do tajů fyzické lásky. O devět let starší Olga tehdy zpívala stejně jako devatenáctiletý Karel v klubu Reduta. 

„Byla jako cikánka. Havraní vlasy, velká prsa, živočišná… Pro nás mladé kluky ideál krásy!“ vzpomínal před lety trumpetista Josef Krajník (84), pamětník těch časů. „Jednou přišla po vystoupení za Karlem a řekla rozhodně: Teď ještě půjdeme ke mně!“ líčil Krajník.

Karel sice tehdy na pozvání přistoupil, ale později přiznal, že ho situace trochu rozechvěla. „Snažil jsem se ale zachovat dekorum,“ popsal Slavík pocity tehdy 19letého junáka.

„Byla něco mezi mou zkušenou doktorkou a učitelkou,“ říkal o Olze Gott. „Zcela s důvěrou jsem se mohl svěřit do jejích rukou. Kdybych ji nepoznal, určitě by můj vývoj probíhal zpomaleněji,“ byl přesvědčený.

Z Karlova prvního sexu se vyklubal asi roční žhavý vztah. Milenci spolu bydleli a Gott dokonce uvažoval i o svatbě... Rozešli se, až když nastoupil v roce 1963 do Semaforu. Jeho hvězda pak strmě stoupala.

Zemřela strašnou smrtí

Olga se sice hudbě nadále věnovala až do padesáti let, postupně se ale čím dál více utápěla v alkoholu. Nakonec našla uplatnění jako domovnice v jednom z pražských činžáků. 

Gottova první láska svět opustila strašlivou smrtí. Nejspíš pod vlivem drog ji pobodaly dvě mladé ženy, o kterých si Olga myslela, že jsou studentky a v dobré víře je pustila k sobě domů. Na schodech pak pomalu vykrvácela...

Video
délka: 01:51.72
Video se připravuje ...

Karel Gott miloval mnoho žen. 

Fotogalerie
225 fotografií