Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Nej momenty Českého lva! Kolečkův (ne)vztah, slova o močení a „Otesánek“ Vincent

/
 • Český lev
  5. března 2023 ● 05:00

  Český lev se dočkal 30. ročníku. Čekala se velká sláva, ovšem událo se toho mnohem víc. Překvapující odhalení, trapné momenty i nečekané triumfy! Připomeňte si s námi 12 nejzásadnějších momentů z předávání.

 • 1.

  Sára Affašová a Martin Donutil

  Ještě než předávání vůbec začalo, v živém vysílání jsme pro vás vyzpovídali mnohé hvězdy. Na galavečer zavítal i pár Sára Affašová a Martin Donutil a svěřili se, že mají před svatbou. Zásnuby měli v New Yorku, ale samotný obřad proběhne prý v Česku. „Svatba bude letos v létě,“ prozradil syn Miroslava Donutila. S partnerkou bohužel v minulosti přišli o miminko, ale to je ještě víc stmelilo. 

 • 2.

  Petr Kolečko a Denisa Nesvačilová

  Jako klíšťata se drželi i scenárista večera Petr Kolečko s herečkou Denisou Nesvačilovou. Ačkoliv se objímali a měli k sobě očividně velmi blízko, oba se zuřivě bránili tomu, že by mezi nimi byl vztah. „Já to nikdy nepotvrdil a nepotvrzuju,“ halekal Kolečko a Denisa si přisadila: „Jo, já to dementuju.“ Tvrdili, že je pojí především přátelství a spolupráce, ale... když dostala zrzka otázku na to, jestli by nemělo přijít pozvání na večeři, podivila se, jestli to není impertinentní, když je tu s jiným mužem... Na divadýlko s tím, že vlastně pár nejsou, tak na moment zapomněla. A pak už z toho jen horko těžko bruslila ve smyslu, že přece nikdo nemůže vědět, jestli nemá vztah s někým jiným. Ostatně není tomu tak dávno, co Petr Kolečko kroužil mezi ní a Anetou Vignerovou, s níž má syna. Takže opravdu, možné je vše.

 • 3.

  Kateřina Sokolová s novým partnerem

  Kráska Kateřina Sokolová poprvé vyvedla nového partnera. „Ano, je to partner, jmenuje se Martin, víc nebudu komentovat,“ prozradila. Sama je prý za doprovod, pozván byl právě Martin, který je spojen s firmou, co večer podpořila. Jenže za celý večer se ti dva neukázali na společné fotce. A tak nás zajímá - proč dělají takové tajnosti? S čím však Sokolová tajnosti nedělala, byly šperky v hodnotě 1,5 milionu korun od značky Halada. 

   

 • 4.

  Vodochodský ulovil Missku

  Vojtěch Vodochodský se proslavil rolí Sepéšiho v minisérii Iveta. Na Lvech podporoval hned tři projekty - Arvéd, BANGER. a Král Šumavy. Na jevišti se nakonec neblýskl, ale líto mu to být nemuselo.

  Na slavnostní večer totiž dorazil po boku krásné Marie Danči, která v roce 2022 soutěžila o korunku krásy v soutěži Česká Miss Essens, kde se umístila ve finálové čtyřce a byla vyslána reprezentovat naši republiku na Miss Global. Dokonce odtajnil, že je to jeho nová láska. „Je to moje přítelkyně Marie.“ O tom, jak jsou spolu dlouho, ale oba mlčeli. Chtěli si zachovat část svého soukromí. Stejně tak nevíme ani to, kde přesně se seznámili. Hlavně že jim to ale spolu sluší!

   

 • 5.

  Zářivá Žilková se synem

  Mezi nejvýraznější modely večera jistě patřily šaty Veroniky Žilkové z dílny sourozenců Ponerových. Herečka v nich zářila na všechny strany. Společnost jí tentokrát dělal syn Vincent a Veronika si nemohla pomoct, aby neodhalila, proč ho sem brala a jak vlastně začala jeho hvězdná kariéra u filmu. 

  Nejprve historku vyprávěla ve vysílání pro Blesk, později i během slavnostního večera, když předávala cenu za nejlepší televizní seriál. Vzpomínala na film Otesánek a zhodnotila, že hlavní roli tam sice hrál »pařez«, který oživil díky animaci Jan Švankmajer, ale svým způsobem mu život vnuknul i její syn Vincent. „Došlo na scénu, aby na scénu přišel místo Otesánka double. Jan tehdy říkal, že by potřeboval nějaké šikovné miminko, co bychom ho schovali za záclonky kočárku. Nožičky by byly dřevěného, Otesánka, ale vevnitř by mělo být šikovné miminko, co by dokázalo ručičkama dělat: Bác, bác, bác!“

  Veronika přiznala, že má nějaká miminka doma a volba padla právě na Vincenta Navrátila.A nebyl dřevo! Dokázal dělat ‚bác, bác, bác‘ a dneska je herec.“ Moderátor Jiří Havelka pak dokonce Vincenta, co seděl v sále, vyzval, aby všem předvedl, jak se v herectví posunul a jak se takové ‚bác, bác‘ dělá. A mladík to skutečně udělal a necítil se maminčinou historkou nijak znemožněn. Bral to s humorem a možná je i rád, že začal s »kariérou« tak brzo - v jednom roce.

   

 • 6.

  Slova o močení těhotné Jenovéfy

  Naprosto krásná, i přes (nebo právě proto?) pokročilé stádium těhotenství, byla Jenovéfa Boková. Na Lvech nemohla chybět, ale účastnila se v netradiční roli. Nepředávala ani nezískávala ceny, ale celou dobu seděla během přenosu na jevišti a spolu s uskupením Jan P. Muchow & The Antagonists vystupovala v roli hudebnické. Hrála na housle. 

   

  Dokonce ji moderátor v samém závěru zakomponoval i do vtipu, když měl vyhlašovat hlavní cenu. Snažil se vše popohnat se slovy: „Rychle, všichni potřebují čurat, hlavně Jenůfa!“ A na jeho slovech jistě bylo něco pravdy, vždyť přenos trval pro leckoho únavných 2 a půl hodiny, dokonce se i přetahovalo.

 • 7.

  Nejdelší historka na světě

  Proč byl přenos tak dlouhý? Inu, některé proslovy se protáhly, minutka k minutce... Zhodnotil to i Libor Bouček, když prozradil, že režisér většinou už ve třetí třetině přímého přenosu jen sýpe. Jenže ruku na srdce, možná by se vše stihlo, kdyby svůj výstup vynechal Martin Zbrožek. 

   

  Jelikož večer byl koncipován tak, že předávat chodili moderátoři předchozích ročníků či jiné osobnosti tohoto večera, měl Zbrožek přijít na řadu už dávno. Ani on, ani Jaroslav Dušek se ale nejprve neobjevili. Bylo nám vysvětleno, že místo nich nastoupí jiné osobnosti. O to větší radost to byla, když se téměř v závěru Zbrožek přece jen ukázal. Jenže minimálně diváci u televizních stanic posléze asi zalitovali. Delší historku než vyprávěl on, totiž snad ještě nikdo nezažil.

   

  Kdybychom ji chtěli celou přepsat, bylo by to hodně na dlouho. Každopádně popisoval způsob, jakým cestoval na předávání Lvů objednaným vozem a co způsobilo jeho zdržení. Zmatek s řidičem kvůli absenci ženského kostýmu, protože se představení v divadle zrušilo - to byl jen začátek. Následovaly litanie o cestě kolem Lucerny a Národního divadla, spousta špatných rozhodnutí a dokonce Zbrožek tvrdil, že mu zemřel pejsek, což jeho řidiče prý velmi rozplakalo. „Takže to byla další půlhodina.“ A jako »třešinku na dortu« chtěl po divácích v sále, aby věnovali „sedm osm minut ticha“ jeho pejskovi, co zemřel. Skutečně rozpačité ticho na chvíli nastalo a on jen za okamžik zahlásil: „Jsme tak v půlce...“ Nebyla to snad ani minuta, ale pocitově? Velmi dlouho. Leckdo nevěděl, zda se smát, nebo snad plakat. 

 • 8.

  Pastirčák děkoval miminku

  V kategorii Nejlepší hudba zabodoval snímek Arvéd, tedy Ondřej Mikula (Aid Kid) a Jonatan Pjoni Pastirčák, přičemž oba jmenovaní své proslovy omezili jen na minimum. Přesto nezapomněli jmenovat své nejbližší. „Chci poděkovat rodičům, manželce Táně a čerstvě narozené Míle,“ radoval se Jonatan, manžel herečky Táni Pauhofové. Zmínil i jejich malou dcerku a jistě tím leckoho dojal. 

   

   

 • 9.

  Potlesky vestoje

  Emotivní chvíle přišly též v momentech, kdy byly dvě osobnosti oceněny za Mimořádný přínos kinematografii. Jednalo se o dramaturgyni Marcelu Pittermannovou a kinaře Jana Jíru. Oba dva, ač přítomný byl fyzicky jen druhý z nich, si vysloužili potlesky vestoje.

 • 10.

  Dojatá Klára Melíšková

  V kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli zvítězila po právu Klára Melíšková za roli v minisérii České televize Podezření. „Jsem šťastná a dojatá. Díky všem, co se podíleli na Podezření,“ řekla, ale očividně se jí velmi chvěl hlas. Div se nepřeřekla, navíc oči měla plné slz. Byla to velká radost - porazila ostatně několik zahraničních hereček i Pavlu Tomicovou. Denisa Barešová, která s ní v Podezření hrála, ji celou dobu podporovala a radovala se s ní, jako by snad vyhrála též.

   

 • 11.

  Překvapení pro Dyka

  Nejvíc nadějí bylo vkládáno do snímku Petra Václava Il Boemo - svým způsobem se to i vyplnilo, snímek získal 6 ocenění, včetně ceny za Nejlepší film. O to podivněji ale působí, že v kategorii Herec v hlavní roli nezvítězil Vojta Dyk, na kterém celý snímek v podstatě stojí. Nepomohla ani zlatá křídla na bílem saku, co měl umělec na sobě, ani podpora manželky Taťány Dykové. Sošku vyfoukl Michal Kern za snímek Arvéd. A měl takovou radost, že div nemrskal salta.

   

  Český lev 2023 - Michal Kern
  Autor: CNC_Pavel Machan, Marek Pátek, David Kundrát, Martin Hykl

  Fotogalerie
  205 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 34

Uživatel_296885: Díky Holomáčovi, i sobě, má paní Žilková ostudu stejně velkou jako Gregorová.
Budoucí zeť má exekuci, Holomáč je troska, tak to brzo bude po tanci.

(05. 03. 2023 23:38)

illenne: bursik Přesně tak, jejich rozhovor s redaktorkou sebestředný a k ničemu. Ale nejspíše jde jen o to se zviditelnit, udržovat pozornost veřejnosti. Způsoby jsou různé, nemusíme chodit ani daleko.

(05. 03. 2023 23:06)

hanka_: A ano, holé nohy do společnosti. To je novinka, že? Jen stará už čtvrt století.

(05. 03. 2023 15:38)

marci11: To tam nemají korektora? SÝPE!

(05. 03. 2023 15:29)

hanka_: Ano, černé se pořád nosí. Ale tělové a ty její šedé určitě ne, ještě když má takový rozparek. Asi taky nosíš ponožky do sandálů a silonky i k letním šatům .

(05. 03. 2023 15:28)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy