Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů!

/
 • Český lev nikdy nenudí!
  4. března 2023 ● 05:00

  Předávání filmových cen Český lev se každoročně neobejde bez skandálů a jiných trapasů. O největší pozdvižení se vždy postará strmé schodiště do Rudolfina, hlavně při odchodech, kdy hosté už mají nějakou sklenku alkoholu v sobě. Pojďme si některé (ne)slavné chvilky společně s těmi předchozími připomenout. 

 • 1.

  Recyklovaná Čvančarová

  Minulý rok se celým večerem linuly silné momenty vzhledem k probíhající ruské agresi na území Ukrajiny. Z úst nejednoho předávajícího i přebírajícího ocenění se drala emotivní slova velké podpory. Ta se však mísila s vtipnými proslovy a bezpochyby herečka Jitka Čvančarová (44) se postarala o rozesmání diváků v tak těžké době.

   

  Při předávání ocenění v kategorii nejlepší scénář vystoupila oděná v modré opulentní róbě, za kterou by též dostala ocenění, a to v kategorii nejdiskutovanější róba roku 2021. Opakovaně ji na sebe oblékla potom, co v nich proplouvala na filmovém festivalu v Karlových Varech. Model z dílny slovenského návrháře Borise Hanečky však na sociálních sítích sklidil negativní emoce a mnoho posměšných přízvisek. Nejčastěji byly šaty označovány jako zakrývací materiál na střechy po moravském tornádu.

   

  Jitka tak vtipně reagovala na slova moderátora, který poznamenal, že není třeba cokoliv dodávat po tom, co vše řekla svým příchodem a decentní róbou. Přece jen dodala, proč si je znovu oblékla. „Ano, jsou to ty šaty. V původní podobě. Zaprvé si myslím, že jsou HODNĚ oblíbené, zadruhé pořizovat si nové šaty zvláště v dnešní době mi přišlo jako absolutně marnotratné, takže recykluji. A zatřetí si nedovedu představit lepší barvu pro dnešní večer,“ uzavřela herečka.

   

  Kdy? Český lev 2022

 • 2.

  Zapomenutá Maciuchová?!

  Součástí slavnostního večera předávání 29. výročních cen České filmové a televizní akademie je pokaždé pásmo, během něhož se vzpomíná na umělce, kteří během uplynulého roku zesnuli. Právě to, že se ani slůvkem, ani obrazem nezmínila Hana Maciuchová (†75), mnohé příznivce české kinematografie zmátlo. Herečka, která zazářila v legendárních Chalupářích, v Ženě za pultem, v Nemocnici na kraji města nebo třeba v hořké komedii Samotáři, přitom ve filmovém světě zanechala obrovskou stopu, a tak nejspíš není divu, že na sociálních sítích začali řešit, jak je možné, že byla opominuta.

   

  Vysvětlení je však velice prosté. Přestože dojemné pásmo bylo uvedeno slovy „stejně jako každý rok si i letos připomeneme osobnosti filmového světa, které nás v loňském roce opustily“, Maciuchová byla zařazena do seznamu zesnulých umělců během minulých, 28. Českých lvů.

   

  Kdy? Český lev 2022

 • 3.

  Líbačka Bokové

  Pořadatelé Českého lva kvůli válce na Ukrajině zrušili tradiční party po slavnostním předávání, a tak si herci udělali soukromé „mejdlo“. Před půlnocí opustili Rudolfinum a vyrazili do noční Prahy. Do víru velkoměsta vyrazila i Jenovéfa Boková (30), které dělal společnost tehdy nový přítel. Že je to láska jako trám, to dokazovali tím, že se každou chvíli zastavovali a pod rouškou tmy se líbali. Letos to bude už asi trochu jinak, protože herečka je v jiném stavu, očekává své první miminko. 

   

  Kdy? Český lev 2022

 • 4.

  Polonahá Jitka Schneiderová

  Před Rudolfinum přišla minulý rok Jitka Schneiderová (49) v černém, s potemnělou Prahou splývajícím modelu od Christiana Diora. Průsvitným vrškem dala na odiv sladěnou černou podprsenku a celý look podtrhla šperky od BVLGARI. Outfit byl dílem stylisty Honzy Pokorného. Schneiderová při příchodu neměla na ústech povinný respirátor, uvnitř si ho ovšem musela nasadit a při odchodu už ho měla. I když byla róba na první pohled oslňující, tak módní kritička Blesku Ina T. na to měla jiný názor. 

   

  Ve světě módních magazínů za svůj jindy elegantní styl ceněná herečka poněkud překvapila modelem nechávajícím představivosti nepatrný prostor. Detaily těla zcela obnažující, transparentní šaty s krajkovou vsadkou na předním dílu záměrně kontrastují se sportovní trojúhelníkovou podprsenkou a do pasu vysokými kalhotkami. Ač se jedná o komplet z luxusního módního domu Dior, pro slavnostní ceremoniál s dress code Black Tie je jeho míra nahoty pomyslným překročením Rubikonu, po němž do brázdy dráždivé rafinovanosti již není návratu,“ míní Ina T. 

   

  Kdy? Český lev 2021

 • 5.

  Trojan se synem na benzince

   

  Kvůli pandemii covidu panovala v Rudolfinu přísná hygienická opatření, zúčastnit se mohla jen hrstka hostů, nemyslitelný byl také jeden velký večírek, v který oslava českého filmu propuká. Každý se s tím popasoval jinak.

   

  Otec a syn Ivan (58) a Josef Trojanovi (22) byli horkými želízky v nominačním ohni za film Šarlatán. Josefovi ho za vedlejší roli vyfoukl Jiří Mádl (36) filmem Modelář, táta Ivan však bodoval s přehledem.

   

  Trojanovi opustili Rudolfinum spořádaně po skončení přenosu jako všichni, cestou domů se stavili na benzince. Zatímco Ivan Trojan skočil dovnitř, Josef to dokumentoval na instastories. Výsledkem je typický spěšný krok táty Ivana monitorující video. Čerstvý držitel Českého lva ve smokingu a s respirátorem si v igelitové tašce odnáší lahve, aby to vítězství bylo čím zapít. „Jedeme dál,“ napsal pod své uhrančivé oči k nočnímu záznamu Josef.

   

  Kdy? Český lev 2021

   

   

 • 6.

  Havel v tramvaji

   

  Většina slavných tváří musela v roce 2021 zůstat doma. Osobně mohli dorazit pouze nominovaní. A někteří z nich i příjezd pojali hodně komorně. „Limuzíny letos nejedou, tak jedu na Českého lva tramvají,“ připsal si k fotce liduprázdné MHD Viktor Dvořák (43), nominovaný na hlavní mužský herecký výkon za film Havel. Nominaci nakonec neproměnil. Havel však neodešel s prázdnou, snímek získal sošku za nejlepší masky.

   

  Kdy? Český lev 2021

 • 7.

  Vyšetřování policie

  Předloňské udílení filmových cen Český lev se sice konalo za mimořádných bezpečnostních opatření, ale na sociálních sítích se po skončení ceremoniálu objevily fotografie, na kterých umělci postávají v těsných hloučcích kolem stolků před budovou, kouří a povídají si. Neměli na sobě ani respirátory, ani nanoroušky. To se nelíbilo nejenom národu, ale ani policii. 

   

  Policisté prověřování události ukončili a zdokumentovali. Pět osob bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení pro možné porušení vládních nařízení,“ sdělil včera Blesku mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

   

  Kdy? Český lev 2021

 • 8.

  Syn rabína se skácel na zem

  Syn rabína Karola Sidona (80) Daniel (36) se na Českých lvech společensky unavil, a jak sám sdělil Blesku, na afterparty už nedošel. Skončil totiž ležící pod schody Rudolfina. Dany, jak ho nazývají jeho známí a kamarádi, si nechal nalévat alkoholický mok přímo z lahve do úst, až měl úplně mokrou košili a pod ním se na podlaze Rudolfina vytvořila kaluž. 

   

  To, že jsou bublinky zrádné, se už ví dávno. A Daniel jejich sílu pocítil také. A to přímo na chodníku před Rudolfinem, kde se zhroutil obličejem k zemi – a nebyl schopen stát na vlastních nohách. Nakonec ho museli kamarádi zvednout a odvléct pryč.

   

  Kdy? Český lev 2017

 • 9.

  Lví pád partnera Jana Ciny

  Přítel Jana Ciny (34) v roce 2019 doslova olízl červený koberec Českých lvů! Při odchodu Petru Vančurovi (38) na schodech ujela noha a pak se jednoduše skutálel dolů způsobem, za který by se nemuseli stydět ani profesionální kaskadéři. Zatímco jeho partner Jan Cina sešel schody v klidu, Petr sletěl hlavou dolů. Naštěstí se mu ale nic nestalo, zvednul se a odešel po svých...

   

  Kdy? Český lev 2019

 • 10.

  Záchranka pro Bartoškovu manželku

  Manželce Jiřího Bartošky (75) se na afterparty z vydýchaného vzduchu udělalo špatně a zkolabovala. Podle hostů večírku zdravotníci Andreu Bartoškovou (70) vyvedli zadním vchodem. Do Rudolfina okamžitě přijela záchranná služba. Bartoškovu ženu ale překvapivě neodvezli sanitkou. Odmítla to. Z večírku ji záchranáři odvedli bočním vchodem tak, aby nevyvolali příliš pozornosti. 

   

  Andreu pak odvezli do Fakultní nemocnice Motol, kde se nechala vyšetřit. Bartoška na ni čekal před vchodem, kouřil jednu cigaretu za druhou, a když manželka s úsměvem na tváři vyšla, odjeli domů.

   

  Kdy? Český lev 2017

 • 11.

  Havlová na pánském WC

  Loni v průběhu přenosu si Dagmar Havlová (69) musela odskočit na toaletu, ale spletla si dveře a zaplula na pánské. Po chvilce za ní dorazila Tereza Ramba (33), které Dagmar otevřela dveře s vykasanými šaty nad kolena a odhalila tělové podkolenky.

   

  Rozjařené herečky po chvilce toalety opustily. Po skončení se bývalá první dáma vypravila do VIP prostoru na večírek, kde se jí udělalo špatně a sesunula se k zemi. Po okamžiku šoku se však její okolí duchapřítomně vzpamatovalo a přispěchalo Havlové na pomoc.

   

  Kdy? Český lev 2020

 • 12.

  Dyk s bankovkou místo ubrousku!

  Vojta Dyk (37), který dorazil s manželkou Táňou Vilhelmovou (44), vynesl jeden rok do společnosti poměrně netradiční outfit – dost výrazný květovaný smoking. A co více, místo kapesníčku použil pětitisícovou bankovku. Těžko říci, zda se jednalo o recesi nebo měsíční kapesné. Na baru se ovšem pilo zadarmo, a tak peníze ani nepotřeboval...

   

  Kdy? Český lev 2018

 • 13.

  Sláma přebíral cenu bosý

  Zvědavé pohledy přitahoval i režisér vítězného snímku Bába z ledu Bohdan Sláma (55), který byl celý večer bos. Přebíral tak i ceny. „Je to z úcty k lidem, kteří se otužují, tímto jsem jim chtěl vzdát čest,“ přiznal tehdy. Dost ale riskoval, protože se v Rudolfinu ten večer rozbíjela jedna sklenička za druhou a hrozilo mu ošklivé pořezání.

   

  Kdy? Český lev 2018

 • 14.

  Polívková po čtyřech z Rudolfina

  Herečka Anna Polívková (43) přišla na České lvy za dámu, ale odcházela skoro po čtyřech. V pět hodin ráno se vypotácela z Rudolfina, kde ji podpírali kolegové. Pak vzala telefon a začaly se dít věci. Odjela s neznámým mladíkem pryč, až nakonec vstoupila do domu, kde nebydlí! Kde nechala tehdejšího partnera Michala Kurtiše (32)?

   

   

  O pár dní později vyšlo najevo, že herečka už s tanečníkem není a novým partnerem je o 13 let mladší filmař Jiří Matoušek (29).

   

  Kdy? Český lev 2019

 • 15.

  Ach, ty schody!

  Odchody se opět některým hostům nepodařily. „Kdo sem dal ty schody,“ říkali si asi, když se před Rudolfinem vyváleli.

   

  Kdy? Český lev 2018

 • 16.

  Vilhelmová ukázala víc, než chtěla

  V dlouhých bílých šatech vypadala tak jemně. Ale jen do chvíle, než vstoupila na pódium, kde předávala jednu z cen Český lev. Herečka Tatiana Vilhelmová během chůze odhalila nejenom celou nohu, ale skoro i rozkrok! Jednoduché bílé šaty měly totiž dost vysoký rozparek, který při chůzi odhaloval celou nohu. A stačilo málo a odhalil by toho ještě víc!

   

  Kdy? Český lev 2017

 • 17.

  Galerie

  Na další snímky z uplynulých ročníků Českého lva se můžete podívat do naší galerie...

  Fotogalerie
  336 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy