To, že zpěvák odejde dřív než ona, ji ani ve snu nenapadlo! „Jeho odchod mne velmi zdrtil. Je mi asi tak teskno, jako když matka přežije své dítě,“ byla upřímná paní Jandová.

Své jubileum oslavila v kruhu rodinném s vnoučaty. „Ta mi dělají velkou radost a často si říkám, jakou radost by asi měla Karlova maminka, kdyby se jí Karel nebál říct, že má dceru Dominiku. Tak moc si přála vnoučata...“ komentovala bývalá hospodyně známý fakt.

Karel Gott paní Jandovou ze svých služeb propustil až v roce 2007. Ale i poté mu k narozeninám pekla jeho zbožňovaný dort s pudinkem. A přesně ten chtěla tátovi na Bertramku přinést k jeho 80. narozeninám i dcera Dominika (47).

„Volala mi. Já ale byla daleko mimo Prahu, tak jsem ho upéct nemohla. Ani nevíte, jak mě to mrzí, byly to Karlovy poslední narozeniny,“ smutní ještě dnes paní Jandová.

Uklízela po milenkách

Do vily na Bertramce jezdívala na sedmou hodinu ráno a připravovala snídani, případně přinesla teplé buchty s tvarohem a rozinkami máčenými v rumu. Karlovi vařila, žehlila, prala, třídila poštu, uklízela po jeho milenkách a bujarých mejdanech.

Viděla Slavíkovi doslova až do ložnice, jeho soukromí ale ctila. A když měl návštěvu, udělala dámě snídani a zdržovala se raději v kuchyni, dokud neodešla. Dům uklízela, až když byl prázdný.

Video
Video se připravuje ...

Bohuš Matuš: Gott mi pomohl dostat se z depek a vyhoření 

Fotogalerie
72 fotografií