S Petrou se Tomáš poznal díky nadaci Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. „Jsme spolu už dlouho, především díky téhle bytosti, jednomu z největších setkání v mém životě a změně myšlení každého z naší party; Petře Koudelkové, alias Koudelce, kterážto se s námi, kdykoli jí to schránka dovolí, vydává na tour a je tou nejsilnější částí ryze pánské společnosti,“ pochlubil se před lety muzikant, který se s Petrou spřátelil a bral ji jako svou sestru. 

Koudelková měla bohužel horší variantu onemocnění Epidermolysis bullosa congenita (nemoc motýlích křídel), ale přesto do poslední chvíle bojovala a zajímala se o okolí. Naposledy, 14. ledna, se na sociální síti rozčilovala nad názory prezidentských kandidátů. Bohužel to byl její poslední příspěvek. 

Milovaná, věřím, že tam, kam si teď letíš, mají daleko měkčí peřiny než tady. Přesto teď pro slzy nevidím na display. Svět není zvyklej na takovou chuť do života a tak Ti zvostra přistřihl křídla, ani to Ti však nezabránilo šířit kolem sebe entuziasmus po hrstech a humoru tolik, že si vždycky všichni říkali, kde se to v tý holce bere. Tak tu sedím a nechápu. Piju Tvý ‚eiskafe‘ brčkem a jenom čumím a říkám si, co všechno jsem Ti ještě neřekl. Klamala jsi duchem, sestřičko, tělo dávalo jasný signály, ale my všichni byli přesvědčeni, že nás všechny přežiješ,“ oznámil v pondělí na facebooku Tomáš Klus.

 

Video
Video se připravuje ...

Tomáš Klus na MFF KV: Uvede svůj nový muzikál! Použil do něj všechny žánry! Petr Macek

A smála ses i teď, když jsi odešla. Nikdy na Tebe nezapomenu, protože jsi mě naučila, lépe než učené knihy a všechno to splašené snažení o probuzení ducha, že život se děje teď a každý okamžik s Tebou byl prodchnutý vzácností a úctou k možnosti být – v neopakovatelné kombinaci s Tvým – ale zase se z toho ‚nepředposrat‘, že jo,“ píše v dlouhé vzpomínce na přítelkyni zpěvák. 

Dojemnou vzpomínku přidala i jeho manželka Tamara. „Petruško. Kéž nám tvoje přítomnost navždy připomíná, že život je dar. Protože jestli to někdo ví a manifestuje, tak Ty. Leť, motýlku, k nebi… kde už nic nebolí. Děkuju za všechny ty chvíle, smích, dojetí, tvoji odvahu každý den vstát a jít, večírky do východu, přátelství, dlouhatánský SMSky a tvoji odvahu žít…. Miluju Tě…“ 

Fotogalerie
28 fotografií