Představitelka princezny Jasněnky z pohádky Zdeňka Trošky (69), což je role s Michaelou Kuklovou navždy pevně spjatá, oslavila koncem listopadu se svým synem Romanem jeho čtrnácté narozeniny. Herečka mu proto připravila specifický dárek – zatímco chlapec trávil týden se svým otcem, ona mu jako překvapení zrekonstruovala pokoj. A zatímco pilně a v obavách, aby se synovi trefila do vkusu, pracovala na pokojíku, retrospektivou jí prý běhaly hlavou vzpomínky.

„Třeba jak si dvouletého Romiho vedl Karel Gott na kratičkou procházku,“ zavzpomínala na legendárního zpěváka a mnohonásobného držitele ocenění Zlatý i Český slavík, jenž se na věčnost odebral v říjnu 2019. Malý Roman si jej ale může pamatovat i trochu jinak nežli z televizních obrazovek... „Karel mu něco zpíval, dívala jsem se, jak odcházejí, a v duchu si říkala: ‚Romínku, kdybys jenom věděl…, kdyby sis tak mohl tyhle okamžiky pamatovat…‘“ posteskla si Kuklová.

Video
délka: 03:47.68
Video se připravuje ...

Michaela Kuklová: Nemívala jsem velké sebevědomí, ale to se najednou změnilo. Linda Štrobachová

„Od jeho narození jsem mu před spaním místo pohádek vyprávěla, co jsme spolu ten den prožili. Jak rostl, přidával slůvka, pak i věty, aby moje vyprávění doplnil. Každý večer jsme se oddávali společnému tichému povídání, řešili radosti i starosti. A protože jsem se stala mámou až ve čtyřiceti letech, naše souznění jsem prožívala velmi silně, cítila jsem, jak mám duši přeplněnou láskou,“ pokračovala herečka, která z ostravského divadla pospíchala domů, aby viděla, co syn řekne na nový pokojík.

„Přijal jej s nadšením, které vystřídal jakýsi smutek, loučení s dětstvím? Odjela jsem zpět na Ostravsko, v hlavě smíšené pocity, jestli se mu pokojík opravdu líbí tak, jak říkal. Teď z něj nechce vylézt, vybírá si doplňky a zbytky dětství chce uklidit na půdu,“ doplnila šťastně. Nakonec se tedy překvapení vydařilo... „Pánbůh mi nadělil nádherný život. Plný lásky, zážitků a úžasných lidí. Děkuju za něj,“ uzavřela Michaela, jíž se před časem podařilo překonat zákeřnou rakovinu, která ji připravila o obě ňadra. 

Fotogalerie
75 fotografií