Před premiérou se čekalo, zda se Štefan Margita dostaví, nebo ne. „Dnes má premiéru muzikál Biograf láska v Divadle Kalich. Moc vám za sebe i za Hanku děkuji a všem zúčastněným držím palce,“ napsal Margita v den premiéry na svůj facebook s tím, že určitě navštíví některou z pozdějších repríz díla, o kterém jeho zesnulá žena Hana Zagorová věděla vše.

Bohužel se tak doposud nestalo. Margita je nejenom pracovně vytížený, ale stále ještě nevstřebal smutek z odchodu milované ženy. A blížící Vánoce tomu nepřidávají.

Video
délka: 02:32.56
Video se připravuje ...

Jan Kříž o muzikálu Biograf láska Markéta Reinischová

„Se Štefanem jsme si psali a všichni chápeme, že ještě nenašel dost sil vidět muzikál. Hanka je tam stále s námi, všichni ji tam cítíme. Od začátku jsme s Hankou spolupracovali a byla u všech zásadních věcí. Její náhlý odchod byl pro všechny šokem. Všichni se těšili, že bude na premiéře, na její hodnocení, bohužel…, říká režisér Biografu láska Jan Kříž (37), jenž věřil v úspěch. A ten se dostavil. Muzikál je do konce sezony (června 2023) beznadějně vyprodaný a divadlo už prodává lístky na září.

„Těší nás to všechny… A hlavně, když jdu na kontrolu, sedím v hledišti a vidím, jak si to užívají herci a diváci, jsem šťastný. Věřím, že bude i Štefan, podle mých posledních informací by měl do Kalichu přijít v lednu,“ dodal Kříž.

V hlavních rolích se střídají zpěvačky Marie Křížová, Michaela Tomešová nebo Kateřina Bohatová, která má barvu hlasu velmi podobnou s Hankou.

Fotogalerie
54 fotografií