Rodina, přátelé a herci se přišli s Burianovou rozloučit do kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Tam od 11 hodin začala zádušní mše, kterou vedla farářka církve československé husitské Libuše Roytová. Připomněla a ocenila, jak Zuzana v Semaforu v dobách šedi rozdávala radost. Byla pozitivní člověk a její kolegové ji měli velmi rádi. 

Zavzpomínat na ni přišla i Dáda Patrasová, které to, mimo jiné, velmi slušelo. Přinesla bílou růži, kterou položila na schody před oltář k ostatním květinám a sedla si do řady k Luďku Sobotovi a jeho manželce Adrianě. Dorazil také zpěvák Milan Drobný s manželkou, kolegyně ze Semaforu Miluška Voborníková, nechyběl ani písničkář Miroslav Paleček nebo režisér Viktor Polesný

Zlomená dcera Kateřina Kergalová seděla v první řadě se svým manželem, dcerou a také vdovcem Zdeňkem Kučerou a v tichosti se loučila s maminkou. Před zádušní mší v Čechách musela zařídit mnoho úředních věcí ve Švýcarsku, kde Burianová žila a také tragicky zemřela. Nechala tam maminku zpopelnit bez obřadu, a teprve pak mohla její ostatky převézt do Česka. 

Smutečního slova se ujal také Zuzanin bratr Oliver Burian. „Sestra prožila dva krásné životy. Tady s prvním manželem Janíkem Roháčem a ve Švýcarsku s druhým mužem muzikantem Sidou Kučerou,“ zaznělo v jeho řeči. 

Kostelem během obřadu zněly písně, které Burianová zpívala převážně s Jiřím Šlitrem. Kolegy rozplakal i hit Milana Drobného Kytky se smály, který nazpíval právě se Zuzanou. 

Herečka zemřela 25. listopadu tragicky poté, co nešťastně spadla ze schodů, zlomila si nohu a podlehla embolii. Její dcera Kateřina za ní ještě týden před smrtí byla. „Maminka se chtěla přestěhovat zpět do Česka, bohužel se jí sen už nesplnil,“ řekla deníku Aha!. Stejně tak se Burianová těšila, že ve své domovině oslaví letošní Vánoce. 

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Velké přiznání Jiřího Suchého. Se Šlitrem se skamarádili až rok před jeho smrtí. Jiří Marek

Fotogalerie
59 fotografií