K překvapení všech i jeho samotného už operace není nutná. Za vším prý vězí změna životního stylu.

„Myslím, že za tím stojí to, že jsem odešel z divadla, i přímo můj doktor mi to doporučil. Prostě celkově zvolnit,“ svěřil deníku Aha! herec, který žije s voperovaným defibrilátorem. „Divadlo je potenciální stres, a hlavně se tam člověk přece jen nevyhne tomu baru a alkoholu,“ přiznal Leoš, jemuž nebyl v minulosti cizí právě alkohol a také drogy.

„Když člověk není v divadle, tak tam nemá ani ty kumpány, kteří mi samozřejmě chybí. Ale zase na druhou stranu, když se pak člověk zdravotně a morálně zvedne, tak zjistí, asi dělá dobře,“ konstatoval Noha.

Nyní je dle svých slov spokojený jak v pracovním, tak osobním životě. „Divadlo mi vůbec nechybí, takže proč bych dělal něco, co mi nechybí,“ dodal veterinář z Okresního přeboru.

Nová role v seriálu

Od 2. ledna mohou diváci ČT vidět Nohu jako policajta v nové řadě seriálu Místo zločinu České Budějovice. „Lidi se můžou podívat, jak jsem udržel míru debility, na jakou jsou u mě zvyklí,“ prohlásil komik. „Hraje to tak dobře, aby to nakonec nevypadalo, že je opravdovej debil,“ komentoval režisér Jan Hřebejk (55). „Já ale chvílema nehrál,“ přiznal Leoš se smíchem.

Z technika hvězdou

Leoš pracoval několik let jako osvětlovač v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a právě tam začal hrát první malé role. Měl v nich takový úspěch, že už po dvou letech dostal herecké angažmá. V letech 2005 až 2019 byl dokonce členem prestižního Divadla Na zábradlí. „Jak já vždycky s oblibou říkám – kvalita se prosadí sama,“ glosoval herec s humorem sobě vlastním.

Video
délka: 01:17.92
Video se připravuje ...

Noha z Okresního přeboru: Chlast a ženský jsou lepší než sport! blesk tv

Fotogalerie
31 fotografií