Marie, tři proměněné nominace, všichni čekali, že to bude Ewa Farna, a nakonec je to váš syn, byl to šok, čekali jste to?

Byl to šok, já jsem si strašně přála, aby vyhrál alespoň jednoho Anděla, ale že vyhraje tři, to mě nenapadlo opravdu ani ve snu. Ta konkurence byla obrovská, byl tam Vladimír Mišík, Ewa Farna...

Bylo připravené, kdo si půjde ceny převzít? Jednu jste přebírala vy, jednu Davidova partnerka a jednu kapela... Bylo to spontánní?

Já jsem to nevěděla vůbec, do Prahy jsem vlastně přijela tak nějak na poslední chvíli, a prostě když vyhlásili album roku, tak producent Martin Ledvina, který produkoval desku a seděl se mnou u stolu, mě vzal za ruku a řekl pojď. Z mého pohledu to bylo takové spontánní a vlastně teď už s odstupem času jsem ráda, že jsem tam vůbec něco řekla.

Vy jste řekla takovou věc, která ale zvedla lidi ze židlí.

Já si ale vůbec nepamatuju co... Asi, že děkuju Davídkovi a že jsem na něj pyšná a jsem mu hlavně vděčná. A hlavně děkuju vesmíru, že jsem mohla být a jsem jeho máma. Máma člověka, který už tam nemohl být. Myslím si, že tam byl s námi. Ale jsem v šoku z toho, kolik lidí mi píše, že Davida miluje. Proto spravuju na facebooku jeho stránku – Dělám, jako že je.

Katka, jeho partnerka, prozradila, že teď po smrti se mají o koho opřít a děti může svěřit prarodičům. Jak se zapojujete?

Snažím se co nejvíc. Já už taky pracuju jen externě. Ale když můžu nebo když potřebuje Katka, tak jí určitě pomůžu vždy, snad jen jednou jsem musela k zubaři. Ona má s Davídkem, a teď to říkám jako každá babička, tři úžasné děti – Matyáška, Terezku a Kristiánka, což je malý Buddha, jak vždy říkal David. Já jsem takovou slovní zásobu u pětiletého dítěte neviděla a to jsem původně učitelka. Všechno je v pohodě a je moc fajn, že bydlíme s Katkou blízko sebe (žijí v Dobré u Frýdku Místku, pozn. redakce). A když někdo něco potřebuje, tak si vycházíme vstříc a myslím, že se nic moc od smrti nezměnilo, já je zvu v sobotu na obědy, ať chodí pravidelně k babičce.

Jak jste vy a zbytek rodiny reagovaly, když váš syn David nečekaně odešel? Co se tehdy stalo?