Favoritkou letošního ročníku je zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová. Její album Řeka zaujalo akademiky ve čtyřech kategoriích. V prestižní kategorii Album je Dusilová nominována společně s písničkářem Jaromírem Nohavicou, který uspěl s deskou Máma mi na krk dala klíč, a se skupinou Tata Bojs za album Jedna nula. Ze stejné trojice interpretů akademici ve druhém kole hlasování vybírali také v kategorii Skladba. Kromě toho má Dusilová šanci stát se Sólovou interpretkou a proměnit nominaci i v kategorii Alternativa a elektronika.

Tata Bojs i Jaromír Nohavica mají po třech nominacích, uspěli dále v kategoriích Skupina a Sólový interpret. Po dvou nominacích získala mladá písničkářka Amelie Siba za debutovou desku Dye My Hair. Také rappeři Viktor Sheen a Yzomandias mohou slavit hned dva nominační úspěchy, a to díky kategoriím Rap a Videoklip. Právě o této kategorii letos na principu žánrových cen poprvé rozhoduje specializovaná akademie, v níž hlasují i zástupci filmových profesí a dosavadní držitelé Anděla za videoklip.

Celkově v patnácti kategoriích hlasovalo 379 akademiků. ČHA tvoří odborníci z řad muzikantů, dosavadních držitelů Anděla, hudebních producentů, novinářů, dramaturgů i pořadatelů koncertů.

Nominovaní umělci nahráli speciální vystoupení a zúčastní se i předávání. Vystoupí například Dusilová, Nohavica, Monkey Business, Aneta Langerová či 7krát3 s Rytmusem. Speciální vystoupení bude věnované vzpomínce na letos zesnulého hudebníka Davida Stypku.

V loňském roce všech šest nominací na cenu České hudební akademie Anděl proměnil zpěvák a skladatel Vladimír Mišík. S deskou Jednou tě potkám uspěl ve čtyřech hlavních a dvou žánrových kategoriích. Do Síně slávy ve svých 84 letech vstoupil hudební publicista a kritik Jiří Černý.