Zpěvák Dalibor Janda měl už delší dobu různé problémy. Ne, že by se nakazil covidem, jeho rodině se naštěstí tato choroba vyhnula, ale komplikace spojené s pandemií už ne – mnoho jeho koncertů se muselo kvůli situaci, co v naší republice nastala, rušit. Do toho mu haprovalo zdraví, zlobily ho plotýnky a trpí i dlouhodobými bolestmi zad. To nebylo ovšem nic natolik vážného jako na počátku roku, kdy ho postihla srdeční příhoda. „Seděl jsem zrovna u oběda a najednou jsem cítil strašnou bolest pod krkem. Dcera na mě koukala vyděšeně, protože mě takového neznala. V životě jsem nebyl v nemocnici, žili jsme relativně zdravě,“ líčil v pořadu Showtime.

Interpret hitů Hurikán, Kde jsi?, Žít jako kaskadér nebo Oheň, voda, vítr, si sice nechal zavolat záchranku, přesto se však bránil, aby jej k sanitce přenášeli na lehátku jako lazara. Chtěl si do ní dojít sám! „Doktoři mi to ale zakázali. Hodili mě na sedačku a odnesli. Pamatuji si, jak jsem koukal ze sanitky a tam ve dveřích stály moje holky, v tom sněhu a v pantoflích, to bylo dojemné,“ vyprávěl Janda v populárním primáckém pořadu, co mapuje životy celebrit. Na jeho stavu se prý podepsal, mimo jiné, nebezpečně zvýšený cholesterol. „Když objedete čtyři tisíce sedm set koncertů, zhruba, tak ono to ve vás nějakou zátěž zanechá,“ domnívá se.

VIDEO: Trapas na koncertě Dalibora Jandy: Psychický kolaps na pódiu!

Video
délka: 01:39.76

Trapas na koncertě Dalibora Jandy: Psychický kolaps na pódiu! Kisa Císařová

Na Vinohradech jej okamžitě vezli na sál, kde postoupil operaci. „Nejhorší je, když vás někam vezou a vy nevíte, co s vámi udělají,“ líčil. „Tu operaci dělali zaživa a na chvilku, na pár vteřin, jsem ztratil vědomí. Poté si pamatuji, jak jsem se probudil z takovýho zvláštního snu, a oni mi ukazují na tý velký obrazovce, jak to v tom srdíčku proudí a jak to tam funguje – a já říkám: Jo, pane primáři, to je dobrý, že to ukazujete, ale já nemám brýle, já na to houby vidím,“ směje se s odstupem času hudebník, který po návratu domů šel do sebe: shodil pět kilogramů a více dbá na to, co jí. Ostatně i podle posledních rozborů krve je na tom s cholesterolem mnohem lépe.

Showtime se Janda objevil společně se svou dcerou Jiřinou Annou (32), s níž hudebník často vystupuje. I ona zavzpomínala na těžké časy, kdy odvezli jejího otce do nemocnice a ona ho tam nemohla chodit navštěvovat. Museli spolu komunikovat pouze přes mobil. „Nejvíc povzbudivým momentem pro mě bylo, když za mnou přišla sestřička, já se ptala, jak na tom je, a ona říkala, že jediné, na co si stěžuje, jsou bolavá záda. Ale že jinak dělá autogramiády a sestřičky mu nosí stará cédéčka a elpíčka,“ smála se. „To se mi moc líbilo a hrozně mě to pobavilo, věděla jsem, že už je na dobré cestě,“ dodala. „Je to nesmírný bojovník.“

VIDEO: Dalibor Janda: Kde schovává trofeje od fanynek?

Video
délka: 01:50.89

Dalibor Janda: Kde schovává trofeje od fanynek? TV Barrandov

Fotogalerie
63 fotografií