Aktuální covidová omezení protiepidemického systému (PES) ve stupni 5 sice dovolují během pohřbů jen 15 pozůstalých, na smutečním obřadu pro známého herce se ale nejbližších pozůstalých a rodinných příslušníků sešlo přeci jen o něco více. Za herecké kolegy z někdejšího „Činoheráku“ se pak dostavil herec a režisér Jan Kačer, nechyběl ani ředitel divadla Vladimír Procházka, jinak samotné rozloučení probíhalo s vyloučením veřejnosti. Fotografům bylo povoleno před začátkem obřadu jen několik fotografií.

VIDEO: Jan Kačer na pohřbu Jiřího Hálka (†90), ředitele z "Marečka": Byl to něžný člověk!

Video
délka: 00:52.32
Video se připravuje ...

Jan Kačer na pohřbu Jiřího Hálka (†90), ředitele z "Marečka": Byl to něžný člověk! Hana Höschlová, Jan Jedlička

Hálkovo pravé jméno znělo Hugo Frischmann. Narodil se 10. září 1930 v Praze, a zatímco maminka pocházela z Německa, otec byl Čech, a to dokonce inženýr chemie.

V roce 1965 Hálek přišel do vzniklého Činoherního klubu, kde se stal velkou hvězdou. Začaly chodit nabídky na filmy. Natočil jich včetně těch televizních na dvě stovky. Mezi nejznámější patří Marečku, podejte mi pero!, Vrchní, prchni!, Faunovo velmi pozdní odpoledne, Holka na zabití, Jak svět přichází o básníky, Případ pro začínajícího kata, Tři veteráni a Spalovač mrtvol. Kromě toho byl také výborný dabér - skvěle namluvil například Brookse ve Vykoupení z věznice Shawshank, nadaboval filmy Vzpomínky na Afriku nebo Mzda strachu. Ve slavném „Činoheráku“ zůstal až do roku 2002. Dožíval o samotě a v pátek 18. prosince zemřel.

Fotogalerie
46 fotografií